Trwa ładowanie...
niepełnosprawni

Nie pomogła im ani Platforma, ani PiS. Opiekunowie niepełnosprawnych szykują pozew zbiorowy przeciw państwu

Pomóż opiekunom dorosłych osób z niepełnosprawnościami - apeluje partia Razem. Chodzi o należne im od państwa odszkodowania. Opiekunowie dorosłych osób z niepełnosprawnościami szykują pozew zbiorowy przeciw państwu.

Share
Nie pomogła im ani Platforma, ani PiS. Opiekunowie niepełnosprawnych szykują pozew zbiorowy przeciw państwu
Źródło: Fotolia
da2qh3u

Jak tłumaczy partia Razem w apelu zamieszczonym na Facebooku, opiekunowie osób, które utraciły sprawność po 18. roku życia, otrzymują obecnie zasiłek w wysokości 520 zł.

Jednak gdy niepełnosprawność powstała przed 18. rokiem życia, świadczenie pielęgnacyjne wynosi już 1406 zł.

W 2014 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że takie zróżnicowanie jest niekonstytucyjne i nakazał wyrównanie świadczeń. Jak jednak wskazuje partia Razem, "ani rząd PO-PSL, ani rząd PiS nie wykonał wyroku, nie naprawił wadliwych ustaw, nie wyrównał różnicy za okres obowiązywania wadliwych przepisów.

Parta Razem pisze też, że niedawno Skarb Państwa odmówił zawarcia ugody i wypłaty należnych odszkodowań grupie opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

W tej sytuacji opiekunowie postanowili wytoczyć państwu pozew w trybie spornym. Oczekują, że sąd orzeknie odszkodowania dla opiekunów, których prawa zostały naruszone.

Partia Razem wzywa zainteresowane osoby do dołączania do pozwu zbiorowego.

da2qh3u

Podziel się opinią

Share
da2qh3u
da2qh3u