Trwa ładowanie...

Nie trzeba się "zapisywać" na tańsza energię. Tauron ostrzega przed oszustami

Uważajcie na oszustów, którzy podszywają się pod pracowników spółki Tauron. Firma nie zatrudnia akwizytorów, by chodzili po domach i oferowali usługi na lepszych warunkach – ostrzega Tauron.

Share
Nie trzeba się "zapisywać" na tańsza energię. Tauron ostrzega przed oszustamiŹródło: Fotolia, fot: piernik8532
d1ujtbq

Dostawca energii przewiduje, że wkrótce zacznie dostawać zapytania od zatroskanych klientów, którzy nie wiedza, czy dobrze zrobili, podpisując umowę z akwizytorem. Skąd to przekonanie? Ma to związek z tak zwaną ustawą prądową, która ma gwarantować niższe ceny również dla gospodarstw domowych.

Tauron przypomina, że działa ona automatycznie i nie wymaga od tej grupy klientów podpisywania żadnych dokumentów.

- Jeżeli ktokolwiek mówi, że w związku z ustawą prądową klienci z gospodarstw domowych muszą zaktualizować umowę, jest oszustem. O takim procederze warto natychmiast poinformować policję. Zgłoszenia przyjmuje również TAURON, m.in. pod numerem infolinii 555 444 555 – ostrzega spółka w komunikacie.

d1ujtbq

Obejrzyj: Frankowicze czekają na wyrok Brukseli. To może być przełom

A jeśli ktoś już zawarł umowę z oszustem? Spółka wyjaśnia, że choć podpis na umowie oznacza przyjęcie jej warunków, to z każdej umowy na dostawy energii elektrycznej podpisanej poza lokalem przedsiębiorstwa, np. w domu, można odstąpić w terminie do 14 dni od jej zawarcia. W takim przypadku klient nie jest zobowiązany do zapłaty żadnej kary umownej, nawet wtedy, gdy przewidywała to umowa.

Jeśli 14 dni minęło, ale przy podpisywaniu umowy klient został oszukany, ma prawo złożyć oświadczenie i uchylić się od skutków prawnych umowy zawartej pod wpływem błędu. Takie oświadczenie trzeba złożyć do firmy, z którą podpisaliśmy umowę.

d1ujtbq

Jeżeli umowa została zawarta w sposób rzetelny, to jedynym sposobem na jej rozwiązanie jest złożenie wypowiedzenia. Najczęściej wiąże się to z naliczeniem kary umownej za przedterminowe wypowiedzenie umowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ujtbq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ujtbq
d1ujtbq