Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa 19 sierpnia – czy zrobimy dziś zakupy?

Czy niedziela przypadająca na 19 sierpnia jest niedzielą handlową? Sprawdź gdzie dzisiaj będziesz mógł zrobić zakupy.

Share
Niedziela handlowa 19 sierpnia – czy zrobimy dziś zakupy?
Źródło: PAP
d3cejnz

Niedziela handlowa – 19 sierpnia

Dzisiejsza niedziela jest tzw. niedzielą niehandlową. Jest to drugi dzień w tym tygodniu, w którym nie zrobimy zakupów w większości miejsc. Także 15 sierpnia sklepy były zamknięte z powodu święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz dnia Wojska Polskiego.

Niedziela handlowa – gdzie zrobimy zakupy 19 sierpnia?

Osoby, które będą chciały zrobić zakupy 19 sierpnia, pomimo zakazu handlu, mają do dyspozycji kilka punktów. Należą do nich głównie stacje benzynowe oraz sklepy sieci Żabka, które pełnią funkcje placówek pocztowych i są czynne w każdą niedziele. Wśród otwartych miejsc będą także piekarnie, cukiernie, stacje benzynowe czy apteki.

Niedziela handlowa i niehandlowa – zasady

Powszechny podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie jest obligatoryjny dla wszystkich. Ustawa o zakazie handlowym wdrożona w marcu tego roku wyodrębnia 32 wyjątki od reguły zabraniającego niedzielnego handlu. Otwarte mogą być punkty gastronomiczne (np. restauracje, bary, kawiarnie), wszelkiego rodzaju instytucje kulturowe (kina, teatry, muzea) oraz punkty obsługujących podróżujących – hotele czy sklepy na dworcach.

Niedziele handlowe w sierpniu – kiedy kolejna niedziela handlowa?

W sierpniu – tak jak podczas większości miesięcy – wypadają dwie niedziele handlowe. Zarówno na początku jak i na końcu miesiąca. Pierwsza nich już się odbyła 5 sierpnia, kolejna czeka nas 29 sierpnia.

d3cejnz

Podziel się opinią

Share
d3cejnz
d3cejnz