Nielimitowany płatny urlop. Są w Polsce firmy, które dają tyle wolnego, ile chcemy

Płatny urlop wypoczynkowy bez żadnych ograniczeń? To już nie tylko marzenie. W Polsce są już firmy, które dają płatny urlop wypoczynkowy bez ograniczeń. To przedsiębiorstwa głównie z branży IT.

Są firmy w Polsce, które wprowadzają nielimitowane urlopy wypoczynkowe
Są firmy w Polsce, które wprowadzają nielimitowane urlopy wypoczynkowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | unknown
oprac. MLGKRWL

Bankier.pl powołując się na raport "Perfect Match Research" SD Worx informuje, że niektórzy pracodawcy w Polsce zdecydowali już się na wprowadzenie nielimitowanych dni wolnych.

Nielimitowany urlop to rzeczywistość w niektórych firmach

Firmy, które zdecydowały się na takie rozwiązanie, to między innymi SYZYGY Warsaw (branża IT), Traffit (firma wspierająca rekrutację w IT), Bitpanda (fintech) oraz Spicy Mobile — pisze bankier.pl.

"Chcemy, aby pracownicy sami decydowali, kiedy potrzebują przerwy, kiedy czują się pełni energii, a nie ograniczali się do ponad 20 dni w roku, aby się naładować. Żyjemy w bardzo trudnych czasach i naprawdę czuję, że ludzie mogą wygenerować o 200 proc. więcej, gdy czują się dobrze" – czytamy we wpisie Micka Griffina, Chief Growth Officer w Traffit.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Psychologowie pomagali nam projektować meble - Piotr Voelkel - Biznes Klasa #11

Urlop wypoczynkowy. Najważniejsze informacje

Urlop wypoczynkowy jest zagwarantowanym prawem każdej osoby zatrudnionej na podstawie umowy o pracę.

Pracownik ma prawo do skorzystania z corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Jego wymiar uzależniony jest od ogólnego stażu pracy i wynosi:

  • 20 dni w przypadku stażu wynoszącego mniej niż 10 lat,
  • 26 dni w przypadku stażu ponad 10 lat.

Co wlicza się do urlopu wypoczynkowego? Urlop na żądanie. Jest jego integralną częścią. Pracownik ma prawo do wykorzystania maksymalnie 4 dni urlopu na żądanie w roku kalendarzowym.

Przedsiębiorca udziela pracownikowi urlopu zwykle na jego wniosek. Może zostać podzielony, z zastrzeżeniem, że część wypoczynku musi trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych, wliczając w to weekendy i święta.

Zatrudniony nie ma możliwości zrzec się prawa do urlopu wypoczynkowego czy odmówić jego wykorzystania, jeśli został on mu udzielony z mocy prawa.

Źródło artykułu:money.pl
pracafirmyurlop

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)