Trwa ładowanie...
podatki
01-02-2010 12:50

Niemcy kupią wykaz oszustów podatkowych

Niemiecki rząd prawdopodobnie kupi od prywatnego informatora dysk z danymi bankowymi niemieckich oszustów podatkowych korzystających z kont w Szwajcarii. Taką możliwość zasugerował rzecznik ministerstwa finansów.

Niemcy kupią wykaz oszustów podatkowychŹródło: Jupiterimages
d1zimmt
d1zimmt

Michael Offer powiedział, że podejmując decyzję o zakupie danych rząd chce - jak to określił - poruszać się po drodze wyznaczonej podczas afery z kontami w Liechtensteinie.

Przed dwoma laty ówczesny minister finansów zezwolił niemieckiemu wywiadowi na zakup informacji na temat 700 oszustów podatkowych, w większości zamożnych Niemców, posiadających konta w Liechtensteinie.

Teraz oferta dotyczy zakupu danych półtora tysiąca Niemców, którzy poprzez konta w Szwajcarii mogli wyprowadzić z niemieckiego systemu podatkowego nawet sto milionów euro.

Według informacji mediów, sprzedaż dysku zaproponował Niemcom pracownik brytyjskiej filii banku HBSC w Genewie. Żąda za to dwa i pół miliona euro.

Formalnie decyzję w sprawie zakupu danych muszą podjąć władze fiskalne Nadrenii Północnej - Westfalii, bo do nich zwrócił się oferent. Jednak ze względu na rangę sprawy, zielone światło musi dać rząd federalny.

d1zimmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zimmt