Trwa ładowanie...
d35n9mx

Nietypowe znalezisko gazowników. 200 tys. zł leżało w wykopie

Trzech monterów z gazowni miało na działce wykonać przyłącz gazowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowe znalezisko gazowników. 200 tys. zł leżało w wykopie
(WP.PL, Fot: wacpan / Shuttersock)
d35n9mx

Podczas przyłączania gazu na działce w Tyczynie pracownicy rzeszowskiej gazowni znaleźli 200 tys. zł w gotówce. Pieniądze leżały w metalowej kasetce i teczce biurowej – informuje portal Nowiny24.pl.

Trzech monterów z gazowni miało na działce wykonać przyłącz gazowy. Na miejscu znajdował się już wykonany przez podwykonawcę dołek montażowy, którym biegną rury gazowe. Monteży spodziewali się znaleźć też na miejscu przygotowane narzędzia, okazało się jednak, że w metalowej skrzynce na wykopanej ziemi znajdują się pliki gotówki, łącznie ok. 90 tys. zł. Co więcej w pobliskich zaroślach znaleźli teczkę zawierającą kolejne 110 tys. zł. Wszystkie banknoty były równo ułożone i pospinane w pliki po 10 tys. zł.

Monterzy przyznają, że w pierwszym momencie myśleli, że pieniądze stanowią pozostawiony okup. Jednak znaleźli dołączony do pieniędzy zeszyt, w którym znajdował się spis zawieranych transakcji, m.in. kupna piasku, ziemi, oleju. Zeszyt zawierał również nazwiska.

Znalazcy zawiadomili rzeszowską policję, która wyjaśnia sprawę. Jeśli uda się znaleźć właściciela, monterzy mogą liczyć na 10 proc. znaleźnego. Jeżeli właściciel nie znajdzie się w ciągu dwóch lat będą mogli otrzymać całą sumę.

d35n9mx

Podziel się opinią

Share
d35n9mx
d35n9mx