Trwa ładowanie...
d9loyj5
Waluty

Niewielka zmienność w notowaniach złotego

Dziś kurs EUR/USD poruszał się w przedziale wahań 1,3320-1-3440. Po spadku notowań eurodolara podczas sesji azjatyckiej, w czasie notowań w Europie nastąpiło wyraźne odreagowanie.
Share
Joanna Pluta
Joanna PlutaŹródło: TMS Brokers
d9loyj5

Kurs EUR/USD ustanowił lokalne minimum na początku sesji europejskiej na poziomie 1,3320. Poranna korekta, która najprawdopodobniej była wywołana realizacją zysków, została bardzo szybko zniwelowana i eurodolar powrócił w okolice ostatnich szczytów na poziomie 1,3430. W oczekiwaniu na publikację kwietniowego indeksu ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych kurs EUR/USD zniżkował z powrotem pod poziom 1,3400. Odczyt okazał się jednak o 1,7 pkt. lepszy od oczekiwań i wyniósł 43,7 pkt., co uspokoiło nieco nastroje i otworzyło drogę do kontynuacji wzrostów eurodolara.
Wtorkowa sesja na polskim rynku walutowym upłynęła pod znakiem nieznacznego umocnienia się naszej waluty. W pierwszych godzinach handlu notowania EUR/PLN zniżkowały o dwa grosze do poziomu 4,3500. W dalszej części dnia tempo aprecjacji naszej waluty znacznie wyhamowało. Kurs EUR/PLN ustanowił minimum na poziomie 4,3320, natomiast USD/PLN zniżkował do 3,2300.
Wśród inwestorów coraz częściej pojawiają się obawy, że rząd nie będzie w stanie wprowadzić euro w 2012. Według najnowszego raportu Bank of America konsekwentne dążenie rządu do wprowadzenia euro w 2012 roku, lub na początku 2013 może doprowadzić do wyraźnego spadku PKB oraz wzrostu bezrobocia. Polski rząd, aby spełnić kryteria konwergencji, byłby zmuszony do znacznego zaostrzenia polityki fiskalnej. Do najistotniejszych danych dzisiejszej sesji na rynku złotego należy zaliczyć komunikat Centrum Informacyjnego Rządu, o założeniach do przyszłorocznego budżetu. Według rządowych prognoz dynamika PKB w 2010 roku wyniesie 0,5-1,3%, natomiast inflacja powinna kształtować się na poziomie 0,5-1,3%.
Piotr Sałata
Joanna Pluta
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d9loyj5

Podziel się opinią

Share
d9loyj5
d9loyj5