Trwa ładowanie...

Niewielki spadek ofert pracy w internecie w styczniu

Niewielki spadek ofert pracy publikowanych w internecie w styczniu - wynika z danych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
Najprawdopodobniej jest to jedynie chwilowa korekta trwalszej wzrostowej tendencji

Niewielki spadek ofert pracy w internecie w styczniuŹródło: © Marco2811 - Fotolia.com
d1gkr05
d1gkr05

.

Przemawiają za tym sygnały z naszej gospodarki, które wskazują na poprawę sytuacji. W styczniu, wyraźnemu ograniczeniu uległa liczba sezonowych ofert pracy, co można wiązać przede wszystkim niekorzystną aurą.

Z raportu wynika poza tym, że spadek był widoczny we wszystkich województwach. Jednak również regiony, w których liczba pozasezonowych ofert pracy wzrosła, były w mniejszości. Wśród nich znalazły się województwa lubelskie i podlaskie. Jego autorzy dodają, że w ostatnich miesiącach wyraźnie zwiększył się odsetek ogłoszeń o zatrudnieniu, skierowanych do absolwentów nauk społeczno-prawnych. Ostro spadł odsetek ofert pochodzących ze służby zdrowia, nieco łagodniej zaś - dla inżynierów.

d1gkr05

Nieznacznie zwiększył się odsetek ofert dla osób z niższym wykształceniem, w usługach oraz z wykształceniem na kierunkach ścisłych. W ich opinii, ten rok powinien przynieść poprawę na naszym rynku pracy, do czego przyczyniać się będzie przede wszystkim spodziewana lepsza sytuacja naszej gospodarki.

d1gkr05
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gkr05