Trwa ładowanie...
d3cwl7l

Noble Securities podnosi rekomendację Grajewa do "akumuluj", cenę docelową do 33,61 zł

02.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Noble Securities, w raporcie z 28 marca, podnieśli rekomendację Pfleiderer Grajewo do "akumuluj" z "trzymaj". Wycenę spółki podwyższyli do 33,61...

d3cwl7l
d3cwl7l

02.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Noble SecuritiesNoble Securities (Zobacz rekomendacje Noble Securities»), w raporcie z 28 marca, podnieśli rekomendację Pfleiderer GrajewoPfleiderer Grajewo (Zobacz notowania spółki ») do "akumuluj" z "trzymaj". Wycenę spółki podwyższyli do 33,61 zł z 28,7 zł wcześniej.

Raport został przygotowany przy kursie 28,35 zł. W środę po godz. 9.15 kurs spółki wynosi 28,89 zł.

Analitycy wskazują, że spółka opublikowała bardzo dobre wyniki finansowe za 2013 roku.

"Spółka korzysta na bardzo dobrej koniunkturze na rynku meblarskim. Wykorzystanie mocy produkcyjnych w 4Q13 wyniosło 96,9 proc. i zarząd spółki wskazuje na możliwości podwyżek cen płyty w bieżącym roku. Efekt podwyżek będzie musiał skompensować wzrost cen drewna, którego oczekuje zarząd spółki, jednak historia pokazuje, że dobra koniunktura w branży meblarskiej powinna pozwolić na poprawę marży. Dodatkowo spółka realizuje program inwestycyjny, który powinien pomóc w rozszerzeniu oferty produktowej i poprawie wyników finansowych. Dobre wyniki finansowe skłaniają nas do rewizji w górę prognoz na 2014 rok i lata kolejne" - napisano w raporcie.

Noble SecuritiesNoble Securities prognozuje, że w tym roku spółka zanotuje 98 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 135 mln zł EBIT oraz 1.573 mln zł przychodów. (PAP)

pel/ jtt/

d3cwl7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cwl7l