Trwa ładowanie...
dqib7hn

Novitus liczy na kilka mln zł synergii kosztowych dzięki konsolidacji rynku

12.10. Warszawa (PAP) - Novitus, który ogłosił wezwanie na akcje Elzabu chcąc zwiększyć zaangażowanie w spółce do 66 proc. głosów, liczy na uzyskanie kilku mln zł synergii...

Share
dqib7hn

12.10. Warszawa (PAP) - Novitus, który ogłosił wezwanie na akcje Elzabu chcąc zwiększyć zaangażowanie w spółce do 66 proc. głosów, liczy na uzyskanie kilku mln zł synergii kosztowych. Dzięki konsolidacji rynku Novitus chce zbudować firmę, która będzie liczącym się na świecie producentem urządzeń elektronicznych dla sektora handlu i usług - poinformował Novitus w komunikacie.

Novitus podał, że efekty synergii widzi m.in. w możliwych do uzyskania efektach skali w zakresie produkcji, w zakresie zakupów podzespołów do produkcji, wspólnej ofercie produktowej na nowy rynek, unifikacji elementów urządzeń w ramach B-R, wspólnej strategii sprzedaży w kanałach, wspólnych działaniach marketingowych, uniknięciu erozji marż w wyniku zaprzestania działań konkurencyjnych.

"Możliwe jest szybkie wykorzystanie efektów synergii dzięki nowemu rynkowi w 2011 roku. Największe wymierne efekty współpracy może przynieść rynek fiskalizacji pierwotnej w 2011 roku (umownie: lekarze, prawnicy). Skala tego rynku jest niespotykana od 7 lat" - napisano w komunikacie.

dqib7hn

Nowosądecka spółka podała, że kluczowym elementem walki konkurencyjnej na nowym rynku będą produkty dostosowane do potrzeb nowych podatników i wskazała, że ma największą ofertę w tym zakresie (Novitus ma homologowanych dziewięć produktów, Elzab jeden).

Novitus podał, że jest w stanie znacznie bardziej wspierać rozwój Elzabu niż dotychczasowy największy akcjonariusz.

"Novitus będzie dążył również do większej transparentności transakcji z podmiotami powiązanymi, zwłaszcza z Grupy Exorigo" - napisano.

Novitus i Elzab mają razem około 42 proc. udział w polskim rynku urządzeń fiskalnych. W ocenie Novitusa transakcja nie wymaga zgody UOKiK.

Novitus we wtorek wieczorem wezwał do sprzedaży 8.211.958 akcji Elzabu, dających 50,89 proc. w kapitale i 46,38 proc. głosów na WZA, po 3,4 zł za akcję. W wyniku wezwania chce osiągnąć 66 proc. głosów na WZA Elzabu. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 2 listopada i potrwają do 16 listopada.(PAP)

gsu/ jtt/

dqib7hn

Podziel się opinią

Share
dqib7hn
dqib7hn