Trwa ładowanie...
d1pa7b6

Nowa metodologia w niewielkim stopniu wpłynęła na poziom cen

14.03. Warszawa (PAP) - Nowe grupowanie wydatków według rozszerzonej klasyfikacji w niewielkim stopniu wpłynęło na poziom cen ogółem, w wyższy niż przeciętny wpływ odnotowano w...

d1pa7b6
d1pa7b6

14.03. Warszawa (PAP) - Nowe grupowanie wydatków według rozszerzonej klasyfikacji w niewielkim stopniu wpłynęło na poziom cen ogółem, w wyższy niż przeciętny wpływ odnotowano w dziale napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe oraz łączność - podał GUS w komentarzu do inflacji.

GUS, począwszy od ostatecznych danych za styczeń 2014 r., w obliczeniach wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych zastosował nową klasyfikację o większej szczegółowości.

"Grupowanie wydatków gospodarstw domowych według rozszerzonej klasyfikacji wpłynęło w nieznacznym stopniu na poziom wskaźników cen ogółem. Nieco większy niż przeciętnie wpływ odnotowano w dziale +Napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe+, w związku z bardziej szczegółowym grupowaniem poszczególnych podklas tych towarów oraz w dziale +Łączność+, z uwagi na przesunięcie do tej pozycji niektórych wydatków z działu +Rekreacja i kultura"" - napisano w komentarzu GUS. (PAP)

map/ asa/

d1pa7b6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pa7b6