Trwa ładowanie...
d4l1jmm

Nowak: MF może ponownie zaoferować obligacji na rynku Chin za kilka miesięcy

Warszawa, 26.08.2016 (ISBnews) - Ze względu na sygnały o możliwym dalszym popycie na polskie obligacje w Chinach, Ministerstwo Finansów nie wyklucza kolejnej emisji na tym rynku pod koniec tego roku lub na początku 2017 r., poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak.

Share
d4l1jmm

Polski program emisji tych obligacji opiewa na 6 mld juanów, z czego w ramach emisji w tym tygodniu zrealizowano połowę.

"Banki już nam wysyłają sygnały o ewentualnym popycie i być może do końca roku lub na początku przyszłego roku zrealizujemy kolejną emisję" - powiedział Nowak dziennikarzom.

Resort informował wcześniej, że rentowność obligacji oferowanych na rynku chińskim wyniosła 3,4% w skali roku. Ostateczna rentowność emisji po przeswapowaniu na euro ukształtowała się na ujemnym poziomie -0,173% w skali roku.

"Jeśli rynek będzie sprzyjał, w kraju czy za granicą, to będziemy prefinansować potrzeby pożyczkowe na rok przyszły" - zapowiedział także wiceminister.

Dodał, że po uplasowaniu emisji obligacji na rynku chińskim, resort sfinansował 82% tegorocznych potrzeb pożyczkowych budżetu.

(ISBnews)

d4l1jmm

Podziel się opinią

Share
d4l1jmm
d4l1jmm