Trwa ładowanie...

Nowe połączenie kolejowe Polski z Ukrainą ruszy 12 czerwca

Już za niespełna miesiąc, ruszy nowe połączenie kolejowe między Ukrainą i Polską. Pociąg kursować będzie między ukraińskim Kowlem, a polskim Chełmem.

Nowe połączenie kolejowe Polski z Ukrainą ruszy 12 czerwcaŹródło: East News
d40jocc
d40jocc

W związku z planowanym zniesieniem wiz dla Ukraińców do Unii Europejskiej spodziewane jest zwiększenie ruchu przez granicę. Nowy pociąg zacznie kursować 12 czerwca, czyli dzień po planowanym wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla Ukraińców.

Na początku, jak informuje kierownictwo ukraińskich kolei, trasę obsługiwać będzie autobus szynowy, następnie możliwe jest wprowadzenie większych składów. Ukraińskie koleje prowadzą także rozmowy o uruchomieniu podobnych połączeń z innymi sąsiadami Ukrainy należącymi do Unii Europejskiej - Słowacją i Węgrami. Związane jest to z prognozowanym wzrostem liczby Ukraińców chętnych do podróży do Unii bez wiz.

W środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu uroczyście podpisano porozumienie o zniesieniu wiz dla Ukraińców. Ukraińskie koleje pod koniec zeszłego roku uruchomiły szybki pociąg na trasie Kijów-Chełm. Kontrola celna i paszportowa dokonywana tam jest w trakcie jazdy pociągu, co znacznie skraca czas podróży.

d40jocc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40jocc