Trwa ładowanie...

Nowe przepisy w Polskim Ładzie. Co z ulgą na dziecko?

Nie zmieni się limit dochodów dzieci, którego przekroczenie pozbawia prawa do skorzystania z ulgi na dziecko. Będzie wynosił nadal 3 089 zł – poinformował PAP resort finansów.

Nowe przepisy w Polskim Ładzie. Co z ulgą na dziecko? Nowe przepisy w Polskim Ładzie. Co z ulgą na dziecko? Źródło: Adobe Stock, fot: Ievgen Chabanov
d1e8vzl

Według obecnie obowiązujących przepisów, podatnik traci prawo do skorzystania z ulgi na dziecko, jeśli dochody tego dziecka w ciągu roku będą większe niż wynosi obecna kwota wolna od podatku, a więc przekroczą 3 089 zł.

Elementem Polskiego Ładu jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, jednak – jak poinformowało Ministerstwo Finansów – limit dochodów dzieci się nie zmieni.

d1e8vzl

"Oznacza to, że tak jak dotychczas, w przypadku utrzymywania pełnoletnich dzieci, które się uczą i nie ukończyły 25. roku życia, prawo do ulgi będzie przysługiwać, jeżeli suma rocznych dochodów dziecka (podlegających opodatkowaniu na ogólnych zasadach według skali podatkowej lub 19 proc. stawki podatku dla kapitałów pieniężnych, z wyjątkiem renty rodzinnej) oraz przychodów objętych ulgą dla młodych, nie przekracza kwoty 3 089 zł" –wyjaśnia resor finansów.

Wysyp ofert pracy. Pensje będą rosły? Ekspert odpowiada

Resort zastrzegł jednak, że prace nad końcową wersją nowych przepisów podatkowych nadal trwają. Projekt ustawy jest obecnie w konsultacjach, a zgłoszone uwagi mogą wpłynąć na ostateczny kształt przepisów. Zmiany mogą też zostać dokonane na etapie prac parlamentarnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1e8vzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e8vzl