Trwa ładowanie...

Nowe udziały PGNiG w norweskich koncesjach

PGNiG Upstream International, spółka zależna PGNiG, otrzymała udziały w czterech koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych w Norwegii. Dwie koncesje są zlokalizowane na Morzu Norweskim, a pozostałe na Morzu Barentsa - poinformowała spółka w komunikacie.

Nowe udziały PGNiG w norweskich koncesjachŹródło: AFP
d273i5w
d273i5w

Koncesje przyznano w ramach 22 rundy licencyjnej.

W dwóch koncesjach na Morzu Norweskim, PL702 i PL703, PGNiG Upstream International obejmie po 40 proc. udziałów, pozostałe 60 proc. - spółka OMV Norge AS, która będzie operatorem. Koncesje są zlokalizowane 150-180 km na północny zachód od złoża Skarv.

Na koncesji na Morzu Barentsa (PL707) spółka obejmie 30 proc. udziałów. Operatorem jest Edison International (z 50 proc. udziałów), a trzecim partnerem spółka North Energy ASA (z 20 proc. udziałów). Koncesja zlokalizowana jest po wschodniej stronie norweskiej części Morza Barentsa.

Na koncesji w zachodniej części Morza Barentsa (PL711) firma obejmie 20 proc. udziałów. Operatorem jest spółka Repsol Exploration Norge AS (40 proc. udziałów), a pozostali partnerzy to: OMV Norge AS (20 proc. udziałów) oraz Idemitsu Petroleum Norge (20 proc. udziałów).

d273i5w

Zobowiązania koncesyjne obejmują wykonanie badań sejsmicznych 3D. W ciągu dwóch lat udziałowcy koncesji muszą podjąć decyzję o rozpoczęciu wierceń lub zaprzestaniu prac i zwrocie praw do obszaru. W przypadku pozytywnej decyzji o rozpoczęciu wierceń, odwiert musi zostać wykonany w ciągu czterech lat od daty przyznania koncesji.

- Pozyskanie nowych obszarów we wschodniej i zachodniej części Morza Barentsa zostało przyjęte przez spółkę z dużą satysfakcją i umożliwi rozwój poszukiwań węglowodorów w nowych, perspektywicznych rejonach Norweskiego Szelfu Kontynentalnego - napisano w komunikacie.

Obecnie PGNiG Upstream International posiada udziały w 14 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych w Norwegii. Na jednej z koncesji spółka jest operatorem.

d273i5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d273i5w