Trwa ładowanie...
d4imgt2

Nowy inwestor Sky Tower zdecydował o wstrzymaniu budowy na 6 miesięcy

3.11.Warszawa (PAP) - Nowy inwestor spółki budującej Sky Tower we
Wrocławiu zdecydował o wstrzymaniu inwestycji na sześć miesięcy i
nie wyklucza przemodelowania tego projektu -...

Share
d4imgt2

3.11.Warszawa (PAP) - Nowy inwestor spółki budującej Sky Tower we Wrocławiu zdecydował o wstrzymaniu inwestycji na sześć miesięcy i nie wyklucza przemodelowania tego projektu - poinformowali na konferencji przedstawiciele LC Corp.

"Zdecydowaliśmy się wstrzymać budowę na sześć miesięcy. Jeśli sytuacja na rynku się nie poprawi, rozważymy możliwość przemodelowania projektu" - powiedział Leszek Czarnecki, przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz LC Corp SA.

Dodał, że nie jest wykluczone zmniejszenie budynku lub zmniejszenie liczby mieszkań w Sky Tower.

"Na razie nie prowadzimy żadnych prac projektowych" - powiedział.

d4imgt2

LC Corp poinformował, że problemy inwestycji Sky Tower są m.in. efektem mniejszej dostępności kredytów hipotecznych, co z kolei przełożyło się na mniejsze zainteresowanie ofertą w Sky Tower.

"Spadło zainteresowanie na mieszkania w Sky Tower, zaś klienci, którzy mieli już rezerwację zaczęli się wycofywać" - powiedział Czarnecki.

Spółka wskazuje, że dodatkowo kredyty inwestycyjne są mniej dostępne i bardziej kosztowne, a część banków w ogóle wycofuje się z kredytowania deweloperów.

"Z tego powodu dalsza realizacja projektu Sky Tower przez spółkę LC Corp SA narażałaby spółkę na znacznie wyższe koszty niż zaplanowane na etapie przygotowywania projektu" - napisano w materiałach prasowych.

d4imgt2

LC Corp SA podpisała z LC Corp BV, spółką kontrolowaną przez Leszka Czarneckiego, umowę sprzedaży 99,998 proc. udziałów w firmie LC Sky Tower za 119 mln zł.

Dodatkowo LC Corp BV zobowiązał się zapewnić spółce LC Corp Sky Tower do 170 mln zł na spłatę przez nią wszystkich zobowiązań wobec LC Corp oraz spółki od niego zależnej - Warszawa Przyokopowa.

Umowa przewiduje, że LC Corp SA do dnia 15 lutego 2010 roku przysługiwała będzie jednostronna opcja odkupu wszystkich zbywanych udziałów za kwotę 118.998.000 zł powiększoną o oprocentowanie na warunkach rynkowych.

Sky Tower to flagowa inwestycja LC Corp SA. Według pierwotnych planów, w tym roku miał być zakończony stan zerowy budynku oraz miało zostać wybudowanych pięć pierwszych kondygnacji.

Po zakończeniu inwestycji najwyższy budynek ma liczyć 220 metrów wysokości, a cały kompleks 193,4 tys. metrów kw. powierzchni użytkowej. Łączne nakłady inwestycyjne na ten projekt wyniosą 1,1 mld zł. (PAP)

pam/ ana/

d4imgt2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4imgt2