Trwa ładowanie...

Nowy rok przynosi straty posiadaczom bitcoinów. Po cichu rośnie wartość złota

Wycena bitcoina coraz bardziej oddala się od rekordów wyznaczonych w połowie grudnia. Kryptowaluta jest już o ponad 20 tys. zł tańsza. Od kilkuprocentowej przeceny wystartowały notowania na pierwszej sesji tego roku. W tym czasie do góry pnie się złoto. Cena uncji kruszcu pierwszy raz od września przekroczyła 1300 dolarów.

Share
Nowy rok przynosi straty posiadaczom bitcoinów. Po cichu rośnie wartość złotaŹródło: WP.PL
d1e35e5

Rok 2018 rozpoczyna się dla bitcoina wyraźną przeceną. Notowania kryptowaluty, po rekordowych ostatnich 12 miesiącach, spadają we wtorek o prawie 8 proc. w okolice 13 300 dolarów za sztukę. A jeszcze dwa tygodnie temu jego cena dochodziła do 19 500 dolarów.

W przeliczeniu na naszą walutę bitcoin ma w tej chwili równowartość niecałych 46 200 zł. To oznacza stratę o blisko 4 tys. zł wobec notowań z piątku i o ponad 20 tys. zł wobec grudniowego szczytu.

Co ciekawe, pierwszy raz od 2015 roku bitcoin rozpoczyna nowy rok pod kreską. Pierwsza sesja 2017 roku upłynęła ma blisko 4-procentowej zwyżce, rozpoczynając całoroczny rajd. Czyżby obecna przecena miała zwiastować zdecydowanie gorsze kolejne 12 miesięcy?

d1e35e5

Krach na bitcoinie wieszczy m.in. David Stockman, bliski współpracownik prezydenta USA Ronalda Reagana. W wywiadzie dla CNBC ostrzegł przed krachem jaki musi prędzej czy później nastać w przypadk utej kryptowaluty. Podkreśla, że nie można jej traktować jak poważnej waluty. Przede wszystkim dlatego, że jest bardzo niestabilna.

Stockman nazwał ludzi spekulujących na bitcoinie głupcami, którzy wierzą w to, że drzewo może rosnąć do nieba w nieskończoność. - Może zbliżający się krach nauczy ich czegoś - wskazał.

Czym jest bitcoin? Specjalista odpowiada

Podczas gdy bitcoin traci we wtorek na wartości. Pnie się w górę wycena złota, o którym w obliczu szumu medialnego wokół kryptowalut zrobiło się ostatnio ciszej. Cena uncji, czyli około 31 gram, przekraoczyła okrągłą granicę 1300 dolarów. Złoto jest więc najdroższe od września.

d1e35e5

W ciągu trzech ostatnich tygodni złoto niemal z każdym dniem kosztuje coraz więcej. Oczywiście nie są to tak duże zmiany jak w przypadku bitcoina, ale i tak zasługuje ten fakt na odnotowanie.

Money.pl
Źródło: Money.pl, fot: Money.pl
d1e35e5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e35e5
d1e35e5