WP
pkp

Nowy rozkład jazdy PKP. Przypominamy, że obowiązuje od niedzieli

Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi pojawiają się zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Przypominamy, że letni rozkład obowiązuje od 10 czerwca 2018 roku do 1 września 2018 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PKP uruchomiło kilka wakacyjnych linii dla turystów, udających się do popularnych miejscowości turystycznych
PKP uruchomiło kilka wakacyjnych linii dla turystów, udających się do popularnych miejscowości turystycznych (East News, Fot: LUKASZ SOLSKI)
WP

W tym czasie przewidziano pięć korekt związanych m.in. z pracami remontowymi na liniach kolejowych – informuje Urząd Transportu Kolejowego.

Z kolei PAP informuje, że PKP Intercity od 10 czerwca uruchamia sezonowe połączenia wakacyjne, zapewniając możliwość podróży do najpopularniejszych ośrodków turystycznych np.: Kołobrzegu, Helu, Trójmiasta czy Zakopanego.

I tak, od 22 czerwca do 1 września połączenie południa Polski z północną częścią kraju zapewni skład TLK Wydmy relacji Bohumin – Łeba/Hel – Bohumin. PKP Intercity zaplanowało także codzienne połączenie z Białegostoku na Hel – TLK Rybak pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto. Kraków zyska jedno, a Warszawa dwa nowe połączenia do Kołobrzegu, obsługiwane przez Pendolino.

WP

Zobacz też: Dworzec w Zakopanem, czyli antywizytówka miasta

Trasę ze Szczecina do Zakopanego będzie można pokonać nocnym pociągiem, który będzie kursował codziennie.

Na czas letnich miesięcy PLK wstrzymają prace torowe na linii Słupsk – Ustka, by podróżni mogli dotrzeć nad morze. PLK przygotowały też dla podróżnych trasę z Lęborka do Łeby.

WP

W centrum kraju, w związku z pracami PLK na liniach Łódź – Zduńska Wola oraz Łowicz – Skierniewice, część pociągów dalekobieżnych pojedzie drogą okrężną, a część pociągów regionalnych zastąpią autobusy.

Z kolei w województwie opolskim PLK rozpoczęły prace na linii Opole – Nysa, co będzie się wiązało z czasowym wprowadzeniem komunikacji zastępczej na wybranych odcinkach.

Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy planowane są na 2 września i 21 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP