Trwa ładowanie...
dceosb7

NWZ Asseco P. obniżyło próg gwarantujący powodzenie emisji swap'owej dla akcjonariuszy Asseco CE do

23.10. Warszawa (PAP) - NWZ Asseco Poland zdecydowało o zmianie uchwały NWZ z kwietnia i obniżeniu minimalnego progu gwarantującego powodzenie emisji swap'owej dla akcjonariuszy...

dceosb7
dceosb7

23.10. Warszawa (PAP) - NWZ Asseco Poland zdecydowało o zmianie uchwały NWZ z kwietnia i obniżeniu minimalnego progu gwarantującego powodzenie emisji swap'owej dla akcjonariuszy Asseco Central Europe z 96 proc. do 80 proc.

Zgodnie ze zmienioną uchwałą Asseco Poland wyemituje nie mniej niż 4.060.953 i nie więcej niż 6.095.238 akcji zwykłych. Emisja akcji nastąpi z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy Asseco Poland i będzie skierowana do akcjonariuszy Asseco Central Europe. Parytet wymiany akcji został ustalony na 2,1 akcji Asseco Central Europe za 1 akcję Asseco Poland.

Spółka informowała wcześniej, że celem obniżenia progu jest zwiększenie prawdopodobieństwa dojścia transakcji do skutku, a tym samym realizacja jednego z założeń strategii, mówiącej o uproszczeniu struktury grupy kapitałowej

Wcześniej 25 kwietnia NWZ Asseco Poland podjęło uchwałę w sprawie emisji od 5.680.000 do 6.095.238 akcji serii K, które zostaną zaoferowane akcjonariuszom Asseco Central Europe. Zgodnie z tamtą uchwałą oferta miała dojść do skutku, jeśli Asseco osiągnie łącznie blisko 96 proc. akcji w Asseco CE.

NWZ zmieniło też statut spółki. Zgodnie z nowym zapisem rada nadzorcza składa się z 5 do 6 członków. Walne powołało w skład rady nadzorczej Piotra Augustyniaka i Andrzeja Dariusza Stolarczyka. (PAP)

gsu/ jtt/

dceosb7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dceosb7