Trwa ładowanie...
dm4rg6v

NWZ Mabionu zatwierdziło emisję do 2,6 mln akcji za 40 mln zł i plany przejścia na rynek główny GPW

05.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze biotechnologicznej spółki Mabion uchwalili emisję do 2,6 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru. Upoważnili też zarząd do ubiegania się o...

Share
dm4rg6v

05.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze biotechnologicznej spółki Mabion uchwalili emisję do 2,6 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru. Upoważnili też zarząd do ubiegania się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym w związku z planami przeniesienia notowań na rynek główny GPW - poinformowała spółka w komunikacie. Z emisji spółka chce pozyskać ok. 40 mln zł.

Spółka podała, że środki z oferty zostaną przeznaczone na dokończenie procesu testów i rejestracji dwóch biopodobnych leków przeciw nowotworom.

Mabion notowana jest na NewConnect od sierpnia 2010 roku. Debiut akcji spółki w alternatywnym systemie obrotu poprzedziła oferta prywatna 1,9 mln walorów serii I, z której spółka pozyskała od inwestorów 22,8 mln zł. Kwota ta została już wykorzystana w dużej części na realizację procesu badań i przygotowania do rejestracji dwóch biopodobnych leków: MabionCD20 - służący do leczenia nowotworów krwi oraz MabionHER2, przeznaczony do terapii raka piesi.

W latach 2013-2014 Mabion zamierza wprowadzić leki na rynek, opierając związane z tym inwestycje m.in. na środkach pozyskanych z planowanej oferty publicznej akcji.

dm4rg6v

"Sprzedaż leków wytwarzanych metodą humanizowanych przeciwciał monoklonalnych utrzymuje dwukrotnie wyższe tempo wzrostu od innych leków biotechnologicznych, a światowy rynek dwóch pierwszych przeciwciał monoklonalnych, nad którymi pracujemy, jest wart ponad 10 miliardów dolarów rocznie, z czego Europa stanowi ok. 1/3 tego rynku. Dążymy do uzyskania minimum 5 proc. udziału w światowym rynku tych farmaceutyków, co może przynieść przychody na poziomie kilkuset milionów dolarów w perspektywie 3 lat od rejestracji leków" - powiedział Wieczorek.

Narastająco po czterech kwartałach 2011 roku Mabion osiągnął blisko 10,5 mln zł przychodów, czyli ponad trzykrotnie więcej w porównaniu do roku 2010.(PAP)

mto/ osz/

dm4rg6v

Podziel się opinią

Share
dm4rg6v
dm4rg6v