Trwa ładowanie...
d2f8n5s

NWZ Pfleiderer Grajewo zatwierdziło emisję akcji w zw. z integracją spółek

Warszawa, 27.07.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Pfleiderer Grajewo zatwierdzili podwyższenie kapitału spółki poprzez emisję do 40 mln akcji, w związku z planowaną integracją spółki z Pfleiderer GmbH, podała firma.

Share
d2f8n5s

"1. Podwyższa się kapitał zakładowy spółki o kwotę nie niższą niż 0,33 zł oraz nie wyższą niż 13 200 000,00 zł do kwoty nie niższej niż 16 375 920,33 zł oraz nie wyższej niż 29 575 920,00 zł w drodze emisji nie mniej niż 1 oraz nie więcej niż 40. 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 0,33 zł każda.

  1. Akcje nowej emisji zostaną wyemitowane w drodze subskrypcji otwartej (?) w trybie oferty publicznej" - czytamy w uchwale nadzwyczajnego walnego zgromadzenia. Nowo emitowane akcje mają być wprowadzone na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

"Uzyskaliśmy wsparcie akcjonariuszy dla projektu pełnej integracji spółek Pfleiderer Grajewo S.A. oraz Pfleiderer GmbH. To kluczowy etap w naszym rozwoju, następujący po udanym repozycjonowaniu grupy. Stanowi on podstawę do dalszego rozwoju grupy i przekształcenia jej w wiodącego, w pełni zintegrowanego producenta materiałów drewnopochodnych, koncentrującego się na markowych produktach o wyższej wartości dodanej i działającego w jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów Europy" - skomentował prezes grupy Pfleiderer Michael Wolff, cytowany w komunikacie.

Po przeprowadzeniu transakcji grupa planuje zmniejszyć zadłużenie na koniec roku do poziomu od 1,5x do 2,0x wartości wskaźnika zadłużenia finansowego netto do skorygowanej wartości EBITDA. Osiągnięcie tego celu jest jednak uzależnione od rezultatów budowy księgi popytu na oferowane akcje Pfleiderer Grajewo S.A. oraz innych czynników, podano.

d2f8n5s

Pod koniec czerwca Pfleiderer Grajewo poinformował, że przeprowadzi odwrotne przejęcie Pfleiderer GmbH, sfinansowane z oferty nowych akcji. Celem transakcji jest pełna integracja grupy, która ma przynieść synergie do 30 mln euro rocznie.

Spółki wchodzące w skład grupy Pfleiderer Grajewo należą do największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych oraz oklein (folii meblowych i filmów melaminowych) w Polsce. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,52 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d2f8n5s

Podziel się opinią

Share
d2f8n5s
d2f8n5s