Trwa ładowanie...
d183ucq

NWZA Vistuli&Wólczanki zatwierdziło plan połączenia z W.Krukiem (opis)

26.11.Warszawa (PAP) - Środowe nadzwyczajne walne zgromadzenie
akcjonariuszy Vistuli&Wólczanki zatwierdziło plan połączenia ze
spółką W.Kruk. Do końca roku papiery W.Kruka...

d183ucq
d183ucq

26.11.Warszawa (PAP) - Środowe nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Vistuli&Wólczanki zatwierdziło plan połączenia ze spółką W.Kruk. Do końca roku papiery W.Kruka zostaną wycofane z giełdy.

Wcześniej, również w środę, zgodę na połączenie wyraziło NWZA W.Kruka.

Zgodnie z planem połączenia opublikowanym pod koniec września, w ramach fuzji akcjonariusze W. Kruka za jeden posiadany walor otrzymają 2,4 akcje Vistuli&Wólczanki.

Parytet wymiany został ustalony w oparciu o wyceny spółek, sporządzone przez KPMG, a także przy uwzględnieniu parytetu rynkowego, czyli relacji kursów akcji obu firm z ostatnich miesięcy.

d183ucq

W związku z fuzją, do końca 2008 roku firma jubilerska W.Kruk przestanie być notowana na giełdzie.

"Do końca roku W.Kruk zniknie z giełdy" - powiedział w środę dziennikarzom przewodniczący rady nadzorczej V&W Jerzy Mazgaj.

Konsolidacja wyników obu firm ma się rozpocząć od początku 2009 roku.

Mazgaj powiedział dziennikarzom, że pod koniec stycznia, po wynikach za IV kwartał, spółka będzie decydować o rolowaniu kredytu zaciągniętego na kupno W.Kruka. Vistula rozmawia obecnie z 4 bankami, które mogłyby udzielić długoterminowego kredytu w wysokości ok. 250 mln zł, którym spłacony byłby kredyt krótkoterminowy w Fortis Banku. Jednym z potencjalnych banków jest m.in. Fortis Bank.

d183ucq

"Fortis mógłby nam udzielić długoterminowego kredytu w wysokości około 80 mln zł. Potrzebujemy jeszcze dwóch dodatkowych banków" - powiedział Mazgaj.

Dodał, że niewykluczone jest wydłużenie terminu spłaty kredytu krótkoterminowego w Fortis Banku.

Połączenie z W.Krukiem to krok do realizacji strategii rozwoju grupy kapitałowej Vistula&Wólczanka, zakładającej stworzenie grupy konsolidującej renomowane marki detaliczne działające w segmencie "premium".

NWZA Vistuli&Wólczanki uchwaliło też zmiany statutu spółki, wśród których jednym z punktów była zmiana nazwy spółki na Vistula Group.

Decyzja NWZA Vistuli o połączeniu z W.Krukiem spodobała się akcjonariuszom. Kursy obu spółek drożały nawet o ok. 20 proc., a ok. godz. 16.00 kurs V&W wynosił 2,75 zł i rósł o 18,53 proc., a za papiery W.Kruka płacono 6,19 zł, po wzroście o 8,78 proc.(PAP)

pel/ ana/

d183ucq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d183ucq