Trwa ładowanie...
d2iiwne

NWZA ZA Tarnów wyraziło zgodę na objęcie 30 mln akcji ZAK za 150 mln zł (opis)

04.10. Warszawa (PAP) - Poniedziałkowe NWZA Zakładów Azotowych w Tarnowie wyraziło zgodę na objęciew drodze subskrypcji prywatnej 30 mln akcji Zakładów Azotowych Kędzierzyn po...

Share
d2iiwne

04.10. Warszawa (PAP) - Poniedziałkowe NWZA Zakładów Azotowych w Tarnowie wyraziło zgodę na objęcie w drodze subskrypcji prywatnej 30 mln akcji Zakładów Azotowych Kędzierzyn po cenie emisji równej wartości nominalnej akcji, tj. 5 zł za sztukę, czyli łącznej wartości 150 mln zł - poinformowały ZA Tarnów w komunikacie.

Na początku września Zakłady Azotowe Tarnów zdecydowały się objąć emisję 30 mln akcji Zakładów Azotowych Kędzierzyn po 5 zł za sztukę.

W maju Nafta Polska, która prowadzi prywatyzację Zakładów Azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie, nie przyjęła ofert zakupu spółek od niemieckiej grupy PCC. Oferty zostały odrzucone ze względu na niesatysfakcjonujące ceny, struktury transakcji i niezadowalające plany rozwoju ZAT i ZAK.

Poniedziałkowe walne ZAT wyraziło także zgodę na rozpoczęcie procesu sprzedaży do 100 proc. udziałów w spółce Jednostka Ratownictwa Chemicznego.(PAP)

gsu/ jtt/

d2iiwne

Podziel się opinią

Share
d2iiwne
d2iiwne