Trwa ładowanie...

Obowiązek noszenia maseczek. Co powinieneś wiedzieć o nadchodzących zmianach?

Obowiązek noszenia maseczek powoli odchodzi do historii. Poznaliśmy datę zniesienia przepisu w kwestii zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć o nadchodzących zmianach.

Share
Obowiązek noszenia maseczek. Co powinieneś wiedzieć o nadchodzących zmianach?
Źródło: Getty Images
dhxu9uy

Obowiązek noszenia maseczek - zmiany od weekendu

Obowiązek noszenia maseczek w dotychczasowym kształcie odchodzi w zapomnienie. Już od weekendu w przestrzeni publicznej przestanie obowiązywać bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Będzie się to wiązało z koniecznością zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej.

Czytaj też: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/odmrazanie-gospodarki-otwarcie-silowni-na-jakich-zasadach-6514908298573441a.html" target="_blank">Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?</a>

Obowiązek noszenia maseczek "na świeżym powietrzu" przestanie funkcjonować już w weekend. Ponadto zakrywanie ust i nosa nadal będzie konieczne w komunikacji miejskiej i zamkniętych przestrzeniach.

Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej

Przypomnijmy, że obowiązek noszenia maseczek może zostać zniesiony m.in. w zakładzie fryzjerskim czy restauracji. Jednocześnie w sklepie, komunikacji miejskiej, kościołach czy w kinach maseczki wciąż będą obowiązkowe.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Odchodzący do historii obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej to jeden z elementów znoszenia obostrzeń w ramach tzw. planu odmrażania gospodarki. Stanowi to realizację zapowiedzi ministerstwa zdrowia, które pojawiały się w mediach od kilku dni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhxu9uy

Podziel się opinią

Share
dhxu9uy
dhxu9uy