Trwa ładowanie...
d3shopj

Obwodnica Kartuz zostanie oddana 2 miesiące przed terminem

Strabag planuje oddanie obwodnicy Kartuz w woj. pomorskim do końca października, czyli 2 miesiące przed terminem, poinformowała spółka. Obecny stan zaawansowania prowadzonych prac wynosi już 80 proc., podano także.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obwodnica Kartuz zostanie oddana 2 miesiące przed terminem
(Fotolia, Fot: Fotolia/RAW)
d3shopj

"W ramach kontraktu Strabag przebudowuje drogę wojewódzką 224 od Grzybna do skrzyżowania z ulicą 3-go Maja i buduje nowy odcinek jezdni od skrzyżowania ulic Węglowej i 3-go Maja aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 211 (ul. Gdańska). W ramach kontraktu przebudowie podlega również ul. Węglowa na długości 680 m" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja realizowana jest w oparciu o unijny Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość kontraktu wynosi 14,6 mln zł netto. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, podano również.
"Obwodnica Kartuz to jedna z dwóch tego typu inwestycji prowadzonych przez Strabag na terenie Kaszub. Drugą jest budowania niemal w tym samym czasie obwodnica Kościerzyny" - czytamy w komunikacie.

Grupa Strabag działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ok. 5 tys. pracowników, jej roczne obroty wynoszą ponad 900 mln euro.

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

d3shopj

Podziel się opinią

Share
d3shopj
d3shopj