Trwa ładowanie...
d4c35lu

Obwody głosowania na polskich statkach morskich (komunikat)

...

Share
d4c35lu

04.08. Warszawa - Ministerstwo Infrastruktury informuje:

W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego daty wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (9 października br.), Ministerstwo Infrastruktury informuje o możliwości przesyłania przez zainteresowanych armatorów, zgodnie z art. 15 par. 3 ustawy Kodeks wyborczy, wniosków o utworzenie obwodów głosowania na polskich statkach morskich.

Zgodnie art. 15 ustawy Kodeks wyborczy, w celu przeprowadzenia wyborów do Sejmu i do Senatu, tworzy się odrębne obwody głosowania dla wyborców przebywających na polskich statkach morskich, które znajdują się w podróży w okresie obejmującym dzień wyborów, jeżeli przebywa na nich co najmniej 15 wyborców i jeżeli istnieje możliwość przekazania właściwej komisji wyborczej wyników głosowania niezwłocznie po jego zakończeniu.

Obwody głosowania tworzy, w drodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw gospodarki morskiej (obecnie Minister Infrastruktury), po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Wyborczej, na wniosek armatora zgłoszony najpóźniej w 30 dniu przed dniem wyborów. Obwody takie wchodzą w skład okręgu wyborczego właściwego dla siedziby armatora.

d4c35lu

Jak najszybsze przesłanie przez zainteresowanych armatorów przedmiotowych wniosków pozwoli na wszczęcie procedury wydania stosownego rozporządzenia i jego ogłoszenie z odpowiednim wyprzedzeniem.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d4c35lu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c35lu
d4c35lu