Trwa ładowanie...
d1wgrc8

Ocena koniunktury w przemyśle nadal negatywna - GUS

...

Share
d1wgrc8

21.8.Warszawa (PAP) - W sierpniu ogólny klimat koniunktury nadal oceniany jest negatywnie, choć lepiej niż w lipcu - podał GUS.

"W sierpniu ogólny klimat koniunktury jest oceniany negatywnie, choć lepiej niż w lipcu (minus 1 w sierpniu wobec minus 4 w lipcu br.). Poprawę koniunktury sygnalizuje 19 proc. badanych przedsiębiorstw, jej pogorszenie - 20 proc. (przed miesiącem odpowiednio 18 proc. i 22 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano w komunikacie GUS.

Oceny bieżącego portfela zamówień są nieco lepsze niż w zeszłym miesiącu.

"Oceny bieżącego portfela zamówień są mniej pesymistyczne od notowanych w ubiegłym miesiącu, na co wpływa spowolnienie spadku zarówno krajowego jak i zagranicznego portfela zamówień. Bieżąca produkcja jest ograniczana w mniejszym stopniu niż przed miesiącem" - napisano w komunikacie.

d1wgrc8

Z danych GUS wynika, że prognozy wskazują na możliwość szybszego wzrostu niż przewidywano przed miesiącem.

"Prognozy portfela zamówień i produkcji wskazują na możliwość szybszego wzrostu niż przewidywano w lipcu. Nadmierny stan zapasów wyrobów gotowych ulega niewielkiemu zmniejszeniu" - napisano.

Z badań GUS wynika, że prognozy sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne niż w lipcu, zmniejsza się nieco skala planowanych zwolnień pracowników, a ceny wyrobów przemysłowych mogą ulec obniżeniu. (PAP)

fdu/ pam/

d1wgrc8

Podziel się opinią

Share
d1wgrc8
d1wgrc8