Trwa ładowanie...

Ocenili 120 dyrektorów finansowych. Pora zmienić styl zarządzania finansami

Jak wynika z ankiety KPMG, dyrektorzy finansowi zwiększą wysiłki we wsparcie przedsiębiorstw w podejmowaniu decyzji biznesowych -- informuje "Puls Biznesu".

Share
Ocenili 120 dyrektorów finansowych. Pora zmienić styl zarządzania finansami
Źródło: WP.PL, Fot: Fotolia
d4m0n94

Jak wynika z ankiety KPMG, dyrektorzy finansowi zwiększą wysiłki we wsparcie przedsiębiorstw w podejmowaniu decyzji biznesowych - informuje "Puls Biznesu".

Z funkcjonowania działów odpowiedzialnych za zarządzanie finansami jest zadowolonych około 60 proc. respondentów badania "Nowoczesne finanse inteligentnym wsparciem biznesu". Przeprowadziło je KPMG wśród 120 dyrektorów finansowych z polskich firm reprezentujących wszystkie gałęzie gospodarki.

d4m0n94

Za mocne strony uznano wypełnianie obowiązków księgowych, sprawozdawczych, a także bankowych i skarbowych. Wymieniło je ponad 60 proc. ankietowanych.

53 proc. pozytywnie też oceniło umiejętność efektywnej komunikacji z zarządem, w większości przewidując, że ich zespoły w najbliższych 5 latach odegrają coraz większą rolę w rozwoju i wspieraniu realizacji strategii biznesowej firm.

W ocenie 70 proc. dyrektorów finansowych, firmy, które przykładają wagę do integracji działów finansowych i zarządzania ryzykiem, osiągają większą efektywność w podejmowaniu szybkich i bardziej wyważonych przedsięwzięć.

Respondenci zapowiadają, że ich wysiłki we wsparcie decyzyjne wzrosną w ciągu dwóch lat, a ilość pracy związanej z przetwarzaniem transakcji zmaleje.

d4m0n94

Podziel się opinią

Share
d4m0n94
d4m0n94