Trwa ładowanie...

Od 300 do 1000 zł. Dyskonty dają premię za pracę w czasie epidemii

Sieci handlowe Lidl, Aldi, Biedronka oraz Netto zapowiedziały wprowadzenie w sklepach dodatkowych zabezpieczeń dla pracowników oraz wypłaty premii za pracę w trudnych warunkach.

Share
Od 300 do 1000 zł. Dyskonty dają premię za pracę w czasie epidemii
Źródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d2wo7nw

W związku z epidemią koronawirusa sieć Lidl zapowiedziała skrócenie czasu pracy sklepów do 21:00. Wprowadzane są też ekrany ochronne wykonane z pleksi przy stanowiskach kasowych oraz taśmy utrzymujące odległość pomiędzy osobami stojącymi w kolejce.

Dodatkowo Lidl poinformował, że przyzna pracownikom sklepów i centrów dystrybucji dodatkowe premie w zamian za pracę w tym trudnym okresie. Natomiast wszyscy pracownicy otrzymają też premie wielkanocne w wysokości 450 i 300 złotych.

Z kolei właściciel Biedronki zapowiedział, że przyzna po 300 zł brutto premii wszystkim osobom zatrudnionym w sklepach i centrach dystrybucyjnych firmy, które pracowały w minionym lub tym tygodniu. W związku z epidemią firma poinformowała także, że przez najbliższy tydzień sklepy będą czynne w godz. 8-20. Natomiast pracownikom, którzy ukończyli 60 lat, pozwolono nie przychodzić do pracy, zachowując jednocześnie pełną pensję.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Aldi Polska zapowiedziało natomiast, że pracownicy firmy za pracę w obecnym okresie dostaną nagrody wynoszące nawet do 1000 zł brutto. Wysokość tych premii zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Najwyższe nagrody otrzymają pracownicy sklepów oraz magazynu.

d2wo7nw

Ponadto, firma w prowadziła specjalną procedurę higieniczno-sanitarną, zaopatrzyła pracowników sklepów w rękawiczki ochronne i żele dezynfekujące, a we wszystkich jej sklepach montowane są obudowy na kasy z płyt pleksi.

Zaś zarząd sieci Netto podjął także decyzję o wypłacie pracownikom sklepów oraz magazynów ekstra dodatku w wysokości 500 zł dla każdego, kto w najtrudniejszym okresie był w pełni dyspozycyjny. Osoby, które z jakichś powodów były nieobecne w pracy, otrzymają dodatek proporcjonalny do przepracowanego okresu.

Oprócz tego ponad 1500 stanowisk kasowych w sklepach Netto zostało już zabezpieczonych ekranami z pleksi, a na posadzkach pojawiły się taśmy wyznaczające odległość między stojącymi w kolejce klientami. Sieć skróciła godziny otwarcia wszystkich swoich sklepów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wo7nw

Podziel się opinią

Share
d2wo7nw
d2wo7nw