Trwa ładowanie...
mbank
MAGL
03-04-2024 12:39

Od dziś tańsze konto w mBanku. Inne zmiany mniej korzystne

Od 3 kwietnia br. mBank zmienia cennik usług. W długim wykazie niekorzystnych modyfikacji, pojawił się jeden bonus. Bank proponuje klientom nowy rachunek - eKonto do usług.

Po krytyce mBank wprowadza nowe kontoPo krytyce mBank wprowadza nowe kontoŹródło: East News, fot: Dawid Wolski
d3ttsj7
d3ttsj7

Nie tylko mBank zdecydował się na podwyżkę cen usług. W styczniu opłaty podniósł Credit Agricole, a na kwiecień nowy cennik zapowiedział BNP Paribas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W co inwestuje Sebastian Kulczyk? Szczera rozmowa z prezesem KI Dawidem Jakubowiczem w Biznes Klasie

Nowy cennik w mBanku. Oto najważniejsze zmiany

Już od 3 kwietnia br. klienci mBanku będą płacili więcej za usługi. W związku z wyłączeniem bankomatów sieci Euronet i Santander Bank Polska z warunków preferencyjnych wypłat za korzystanie tych maszyn trzeba zapłacić 5 zł.

d3ttsj7

Darmowe wypłaty obowiązują przy wypłatach z bankomatów własnych i sieci Planet Cash, ale wzrosła minimalna kwota. Do tej pory było to 100 zł, a po zmianach jest 300 zł. W nowym cenniku czytamy, że do 18 zł wzrośnie abonament na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Nowe konto w mBanku. Ma być taniej i na lepszych warunkach

Bez zapowiedzi mBank postanowił wprowadzić jedną nowość w swoim cenniku. Jak podaje Wyborcza.biz, klienci mają możliwość założyć nowy rachunek - eKonto do usług.

Rachunek jest bezpłatny. Za kartę trzeba będzie zapłacić 9 zł, jeśli klient nie wykona transakcji na co najmniej 350 zł.

Co więcej, przy tym koncie mBank proponuje lepsze warunki wypłat z obcych bankomatów - powyżej 300 zł są za darmo, a poniżej tej kwoty operacje kosztują 2,50 zł. Dla porównania w eKoncie osobistym klienci płacą 5 zł).

d3ttsj7

Poza tym eKonto do usług jest zwolnione z prowizji od wypłat w formie cashbacku (w kasie sklepowej), która wynosi 2 zł. Pozostałe warunki dotyczące m.in. przelewów będą takie same, jak eKoncie osobistym.

Nowy rachunek jest skierowany zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów mBanku. Osoby, które już korzystają z usług tego banku, mogą zmienić plan taryfowy i zamiast eKonta osobistego dostaną eKonto do usług.

Różne opłaty dla Polaków i Ukraińców. mBank wyjaśnia

Media spekulują, że wprowadzenie eKonta do usług to reakcja na krytyczne komentarze, które zalały mBank po opublikowaniu nowego cennika. Jak już pisaliśmy w WP, szerokim echem odbiła się informacja, że podwyżki nie obejmą klientów z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. Różnice dotyczą eKonta osobistego i eKonta osobistego UA.

d3ttsj7

W komunikacie przesłanym do redakcji WP Finanse mBank tłumaczył, że nie jest to do końca jego samodzielna decyzja. Mimo tego instytucja mierzy się z zarzutami internautów o "dyskryminowanie" klientów.

"Różnice te mają uwarunkowanie prawne. W marcu 2022 r. Komisja Nadzoru Finansowego wydała zalecenie w sprawie usług bankowych dla uchodźców z Ukrainy. Wynika z niego, by w przypadku rachunków dla tej grupy klientów nie pobierać żadnych opłat" - przekazała WP Finanse Emilia Kasperczak, Ekspertka ds. relacji z mediami w mBanku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ttsj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ttsj7