Od poniedziałku dla PLN i rynku długu znów mogą być istotne dane makro
Zdaniem analityków notowania PLN pozostają
pod wpływem zachowań pary EUR/USD i dopiero przyszłotygodniowe
dane z gospodarki mogą odwrócić tę tendencję.
Zdaniem analityków notowania PLN pozostają pod wpływem zachowań pary EUR/USD i dopiero przyszłotygodniowe dane z gospodarki mogą odwrócić tę tendencję. Przyszłotygodniowe przetargi papierów skarbowych, dane z gospodarki oraz notowania złotego pozwolą ocenić kierunek, w jakim będzie podążał dług.
_ W piątek, z uwagi na święto, aktywność inwestorów na rynku walutowym jest mała. Kursy złotego znajdują się na podobnych poziomach jak w środę i czwartek. Z uwagi na małe obroty i niewielką ilość uczestników na rynku kurs złotego podąża za notowaniami pary EUR/USD. Ciekawszy będzie następny tydzień, z uwagi na publikację ważnych danych o inflacji i produkcji przemysłowej _ - powiedział PAP Michał Karewicz z Banku Citi Handlowego.
_ Istotne jest to, że kurs złotego ponownie znalazł się poniżej 4,50 za euro i jeśli uda się zaznaczyć obecność poniżej tego poziomu, możliwe będzie dalsze umocnienie. Jednak w przypadku, gdy kurs ponownie wzrośnie powyżej 4,50 będzie to negatywna informacja dla naszej waluty _ - dodał.
_ Dla kursu złotego nadal istotne pozostają notowania EUR/USD i potencjalna deprecjacja dolara do euro powinna wspierać umocnienie złotego _ - powiedział także.
Zdaniem dilerów przyszłotygodniowe przetargi papierów skarbowych, dane z gospodarki oraz notowania złotego pozwolą ocenić kierunek, w jakim będzie podążał dług.
_ Na rynku obligacji piątek był bardzo spokojny, rentowności prawie nie uległy zmianie, a aktywność inwestorów była niewielka. W przyszłym tygodniu ważne będą: poniedziałkowy przetarg bonów skarbowych oraz środowa aukcja zamiany obligacji. Na początku tygodnia powinniśmy uzyskać informacje, jakie papiery zostaną zaoferowane w środę - krótkie czy długie _ - powiedział PAP Marcin Ziółkowski z Banku Millennium.
_ Jeśli do wyniku przetargu i aukcji dodamy pierwsze dane z gospodarki oraz zachowanie kursu złotego, prawdopodobnie będziemy w stanie określić, w którym kierunku będzie podążał rynek długu _ - dodał.
W poniedziałek 15 czerwca GUS opublikuje dane o inflacji w maju.
W poniedziałek 15 czerwca Ministerstwo Finansów zaoferuje bony 52- tygodniowe za 1,2-1,6 mld zł.
W środę 17 czerwca Ministerstwo Finansów organizuje aukcję zamiany obligacji. Do odkupu przedstawiono obligacje OK0709 oraz DK0809.
W piątek 19 czerwca GUS opublikuje dane o poziomie produkcji przemysłowej w maju.
(PAP)