Trwa ładowanie...
dyjfi2v

Oferta publiczna PEManagers o max. wartości 45,7 mln zł ruszyła dziś

Warszawa, 12.03.2015 (ISBnews) - Oferta publiczna 411,86tys. akcji serii D Private Equity Managers (PEManagers) rozpoczęła się dziś od budowy księgi popytu, poinformował prezes MCI Management Cezary Smorszczewski.

Share
dyjfi2v

Oferta obejmuje nie więcej niż 411 863 akcji zwykłych na okaziciela serii D, które stanowią 12,35% udziału w kapitale zakładowym spółki, należących dotychczas do MCI.PrivateVentures FIZ, działającego na rzecz subfunduszu MCI.EuroVentures 1.0.

Cena maksymalna, po której zapisy na akcje będą składać inwestorzy indywidualni, została ustalona przez akcjonariusza sprzedającego na poziomie 111 zł za jedną akcję.

Od 16 do 20 marca potrwa przyjmowanie zapisów w transzy otwartej i w transzy dużych inwestorów indywidualnych. W dniu 23 marca zakończy się proces budowy księgi popytu i podana zostanie cena sprzedaży oraz ostateczna liczba akcji oferowanych. W dniu 30 marca zakończy się przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych. W dniu 1 kwietnia nastąpi zamknięcie oferty.

dyjfi2v

Szacunkowe wyniki za 2014 rok obejmują przychody 53 mln zł, EBITDA 41,5 mln zł i 36,6 mln zł zysku netto. Prognoza na 2015 zakłada przychody na poziomie 74,5 mln zł, 56,7 mln zł EBITDA oraz 51,8 mln zł zysku netto. Planowany jest wzrost aktywów do 2,0 mld zł w tym roku z ok. 1,7 mld zł na koniec 2014 r.

Prezes MCI Cezary Smorszczewski podkreślił podczas konferencji prasowej, że atutami oferty jest polityka dywidendowa, prognozy finansowe, 10-letnia umowa na zarządzanie funduszami MCI, jak również planowana dywersyfikacja pozyskiwania funduszy za granicą oraz bazy klientów poza MCI, planowane jest rozpoczęcie działalności na rynku długu.

Ponadto wiceprezes MCI Tomasz Czechowicz zapowiedział, że planuje zwiększanie zaangażowania w akcje PEManagers. Zarząd spółki będzie rekomendował 100% zysku za 2014 roku na wypłatę dywidendy.

Private Equity Managers S.A. to spółka dominująca w grupie kapitałowej zajmującej się zarządzaniem portfelami inwestycyjnymi funduszy inwestycyjnych z udziałem MCI. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy Private Equity Managers S.A. inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE.

(ISBnews)

dyjfi2v

Podziel się opinią

Share
dyjfi2v
dyjfi2v