Oficjalnie skromne mieszkanie, Wołga i Łada w garażu. Tymczasem Putin rozbudowuje nową rezydencję

Choć jego majątek szacuje się na 200 mld dol., to oficjalnie Władimir Putin zarabia 10-krotnie mniej niż wiceszef jego administracji. Z oświadczenia majątkowego prezydenta Rosji możemy poznać dość skromny stan posiadania - 77-metrowe mieszkanie, Łada Niwa i Wołga. Teraz jego majątek wzrósł o nową willę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin uważany jest za najbogatszego człowieka na świecie
Władimir Putin uważany jest za najbogatszego człowieka na świecie (PAP/EPA, Fot: Pavel Golovkin)
WP

Zgodnie z rosyjską propagandą Putinowi nie wiedzie się najlepiej. Jak pisaliśmy FINANSACH WP, w 2016 oficjalne zarobki Putina w 2016 roku to 8,86 mln rubli (627,4 tys. zł), odrobinę mniej niż rok wcześniej, kiedy zarobił na stanowisku prezydenta 8,89 mln rubli.

Jednak według danych zbieranych przez Fundusz ds. Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego to właśnie Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem w Rosji, a być może również jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Prawdziwa fortuna Władimira Putina ma sięgać 200 mld dol. Oznacza to, że prezydent Rosji jest nie tylko ponad pięćdziesięciokrotnie bogatszy od Donalda Trumpa, ale i znacznie bogatszy do Billa Gatesa, twórcy Microsoftu.

WP

Tym czasem, jak podaje "Fakt", do nieoficjalnych luksusów prezydenta Rosji doszła nowa willa na granicy z Finlandią. Zlokalizowana jest na bałtyckiej wyspie w Zatoce Wyborskiej przy granicy rosyjsko-fińskiej.

Piękny dom z basem miał należeć do bliskiego przyjaciela Putina, a po jego śmierci trafić w ręce syna. Tymczasem, jak donoszą okoliczni mieszkańcy, częściej można spotkać tam samego prezydenta Rosji. O jego obecności ma świadczyć cała armia Federalnej Służby Ochrony. Na wyspie dobudowano dodatkowe domy i lądowisko dla helikoptera.

Jak wygląda życie Putina, zobacz:

WP

To nie jedyna sekretna posiadłość Putina. Niedawno do sieci wyciekły zdjęcia rezydencji na Morzu Czarnym wartej miliard dolarów. Jak podał dziennki "Fakt" posiadłość położona jest w popularnym kurorcie na kaukaskim wybrzeżu, w pobliżu miasta Gelendżyk.

Polub WP Finanse
WP
WP