Trwa ładowanie...

Ogromna kumulacja w EuroMillions. Europa już dziś powita nowego multimilionera

Już dziś w Europie możemy powitać nowego multimilionera. W europejskiej loterii EuroMillions do zgarnięcia jest 104 milionów euro.

Share
Ogromna kumulacja w EuroMillions. Europa już dziś powita nowego multimilionera
Fot: Magnus D/Flickr.com (CC BY 2.0)
d25c7h5

W europejskiej loterii EuroMillions do zgarnięcia jest 104 milionów euro. Kto zostanie bogatym szczęśliwcem okaże się niebawem.

EuroMillions znacznie różni się od znanego nam Lotto. By trafić główną wygraną, trzeba poprawnie wytypować 5 z 50 liczb oraz 2 z 11 dodatkowych gwiazdek. Prawdopodobieństwo trafienia takiej kombinacji wynosi 1 do 116 milionów. Z kolei szanse na trafienie jakiejkolwiek nagrody (najmniejsza to 4 euro/funty) wynosi 1 do 13.

Do tej pory kolejnych dziewięć losowań nie przyniosło zwycięzcy. 104 miliony euro - czyli równowartość 468 milionów złotych - to odpowiednik około 230 naszych podstawowych wygranych w Lotto.

d25c7h5

Kto może zagrać? Niestety - EuroMillions to nie loteria dla wszystkich Polaków. Grać można wyłącznie we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii i Szwecji. Losy można kupić online lub bezpośrednio w punktach sprzedaży u dostawców w różnych krajach uczestniczących. Jedna linia wylosowanych numerów kosztuje 2 euro (w Wielkiej Brytanii 2 funty). Losowania, które mają miejsce w Paryżu, są dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki.

W przeciwieństwie do innych wielkich loterii, w EuroMillions zwycięzca odbiera nagrodę w całości i w większości krajów bez konieczności płacenia podatku (wyjątkiem jest Szwajcaria, Hiszpania i Portugalia).

Co interesujące, nie będzie to najwyższa wygrana w historii. W 2014 roku w EuroMillions gracz z Portugalii wygrał 190 milionów euro. Dwa lata wcześniej dokładnie taką samą sumę wylosowało małżeństwo z Wielkiej Brytanii. W przeciwieństwie do Portugalczyka, nie chcieli zostać anonimowi.

d25c7h5

Podziel się opinią

Share
d25c7h5
d25c7h5