Trwa ładowanie...
ycipk-fc137q

Olga Tokarczuk jako ludzik Lego. Nietypowa pamiątka

Świeżo upieczona polska noblistka potrafi docenić nie tylko wyjątkowe wyróżnienie Akademii Szwedzkiej, ale także drobniejsze gesty. Na Twitterze pochwaliła się właśnie swoją podobizną, tyle tylko, że stworzoną z klocków Lego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk doczekała się nietypowego upamiętnienia.
Olga Tokarczuk doczekała się nietypowego upamiętnienia. (East News, Fot: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News)
ycipk-fc137q

Zdjęcie ludzika Lego, ucharakteryzowanego na Olgę Tokarczuk, zrobił fotograf Tomek Skog, a Olga Tokarczuk podzieliła się nim na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Na portrecie widzimy figurkę w kreacji podobnej do tej, w której Polka wystąpiła podczas gali noblowskiej.

Oprócz zdjęcia, w tweecie znalazło się też miejsce na krótki opis sylwetki nowej polskiej noblistki. "Olga Tokarczuk, polska pisarka. Jej twórczość obraca się wokół mitów, historii, filozofii, tajemnicy i po prostu opowieści" - napisał o niej Skog.

ycipk-fc137q

Skąd pomysł na takie zdjęcie? Tomek Skog specjalizuje się w portretach ludzików Lego, upodobnionych do znanych postaci - i tych prawdziwych, i fikcyjnych.

Obejrzyj też: Przemowa Olgi Tokarczuk na gali wręczenia Nagród Nobla

Oprócz najnowszego zdjęcia Olgi Tokarczuk, w jego portfolio znajdziemy fotografie przedstawiające między innymi postaci z "Matrixa", "Blade Runnera", "Gwiezdnych Wojen", ale jest też miejsce na przykład dla Edith Piaf. Wszystko to oczywiście zrobione z klocków Lego.

ycipk-fc137q

Czytaj też: Nobel dla Olgi Tokarczuk. Pisarka jest już szóstym noblistą, który studiował na UW

Skog nie jest jedyną osobą, która za pomocą klocków Lego upamiętniła Olgę Tokarczuk. Niedługo po nim zrobił to Przemysław Staroń, nauczyciel i wykładowca Uniwersytetu SWPS, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku w 2018 r.

"Już miałem prawie skończoną minifigurkę Lego Olgi Tokarczuk, a wyprzedził mnie Tomek Skog! Ale to mnie tylko zmotywowało, żeby błyskawicznie dokończyć swoją" - napisał na Facebooku Staroń, prezentując swoją pracę. "Kocham Panią, Olga Tokarczuk, czuła piewczyni baśni, mitów i opowieści" - dodał.

Noblistka doceniła jego pracę i również zamieściła na swoim Twitterze, co spotkało się z jego entuzjastyczną reakcją.

ycipk-fc137q

"Czy ma ktoś leki uspokajające? Olga Tokarczuk dziękuję za zrobienie mi dnia i robienie mi życia" - napisał na swoim Facebooku Staroń.

Również na portalu zbudujmy.to można znaleźć ciekawy "portret" noblistki. W tym przypadku jednak nie jest to po prostu ucharakteryzowany ludzik, a postać zbudowana w całości z pojedynczych klocków.

Olga Tokarczuk została laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Nobla dostała dopiero w tym roku, ponieważ w poprzednim zdecydowano się nie przyznawać nagrody nikomu.

ycipk-fc137q

Jak pisaliśmy, Ministerstwo Finansów zwolniło Tokarczuk z konieczności zapłacenia podatku od nagrody. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Finansów zwolnienie z podatku od nagrody będzie dotyczyć wszystkich przyszłych polskich noblistów. Jak słyszymy w resorcie finansów, to był jedyny sposób, by sprawić, że przepisy będą zgodne z literą prawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-fc137q

ycipk-fc137q
ycipk-fc137q