Olivia Point i Olivia Tower z kamieniem węgielnym

Olivia Point i Olivia Tower to dwa kolejne biurowce powstającego w Gdańsku centrum biznesowego Olivia Business Centre. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod oba budynki odbyła się w środę 28 marca.

Olivia Point i Olivia Tower z kamieniem węgielnym
Źródło zdjęć: © OBC

Zgodnie ze zwyczajem przygotowana została tuba (kapsuła czasu), w którą włożony został akt erekcyjny, wydanie gazet z danego dnia, a także obowiązujące obecnie monety. Zamkniętą kapsułę czasu włożono do betonowego pojemnika o długości ok. 100 cm. (kamienia węgielnego) i ręcznie, przy pomocy kielni zamurowano. Całość została następnie przymocowana pasami do dźwigu budowlanego, który z miejsca uroczystości podał go przez plac budowy do właściwego miejsca wmurowania. Kamień umieszczony został w narożniku pod parkingiem podziemnym, pod budynkiem Olivia Tower.

Obraz
© (fot. OBC)

Obecnie budowane jest 2 piętro obu budynków, które do 6 kondygnacji połączone są obszernym łącznikiem.

Olivia Business Centre, to powstające w gdańskiej dzielnicy Oliwa największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej. Zlokalizowane jest w centrum aglomeracji, przy głównej arterii łączącej całe Trójmiasto – Al. Grunwaldzkiej. Na sąsiednich działkach znajduje się główny kampus Uniwersytetu Gdańskiego, będący obecnie w trakcie intensywnej rozbudowy oraz hala widowiskowo-sportowa Olivia. Olivia Business Centre powstaje w kilku etapach, aby ostatecznie osiągnąć niemal 120 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie – klasa AA, na działce o łącznej powierzchni 3,5 ha.

Jako pierwsze budowane są 4 budynki, które znajdują się w części działki bliższej Hali Olivii i otaczają duży plac dostępny tylko dla pieszych, z dwiema fontannami, starannie zaprojektowaną zielenią, małą architekturą, ławeczkami i innymi meblami miejskimi. Na parterach znajdą się powierzchnie usługowe – sklepy, restauracje, banki itp. W lecie pod parasolami będzie można zjeść lunch lub kolację. Znajdą się tam również usługi, które służyć będą użytkownikom biur – kiosk, kantyna, apteka. Powstanie typowy śródmiejski plac, żywa miejska tkanka, zaspokajająca bardzo różnorodne potrzeby użytkowników i gości kompleksu – te codzienne i te bardziej wyszukane.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)