Trwa ładowanie...
deutsche welle

Opel wprowadzi w 2015 na rynek małego „Karla“

W walce o europejskie rynki Opel zamierza pobić konkurencję małym, niedrogim samochodem dla każdego. Model będzie nosił wdzięczną nazwę „Karl”

Share
Opel wprowadzi w 2015 na rynek małego „Karla“
Źródło: PAP/EPA/JAVIER CEBOLLADA
dyvpkm8

Liczący 3,68 metra długości, pięciodrzwiowy model Karl ma wejść na rynek latem 2015, poinformował Adam Opel AG w Ruesselsheim. Ceny samochodu firma jeszcze nie podała, ale według nieoficjalnych informacji nie ma ona przekraczać 10 tys. euro. Samochód pomyślany jest głównie jako auto dla młodych użytkowników.

Nazwa Karl ma odzwierciedlać przymioty Opla: „niemiecki, emocjonalny, chwytliwy”, powiedziała w Ruesselsheim szefowa marketingu Tina Müller. Półtora roku temu Opel wprowadził już na rynek z kompaktowego Adama, zgodnie z założeniem zdobywając młodych klientów.

dyvpkm8

Małymi samochodami, do których należy także Astra, Opel razem z siostrzaną brytyjską marką Vauxhall wywindował się wśród producentów samochodów na drugie miejsce w Europie, pokonując tym samym wieloletni kryzys. Menadżerowie firmy zapowiedzieli na lata 2014-2018 w sumie debiut 27 nowych modeli. Jednocześnie do końca roku zamknięta zostanie fabryka Opla w Bochum z tysiącami miejsc pracy. Dzięki tym zabiegom firma z Ruesselsheim chce najpóźniej od 2016 roku wykazywać zyski.

(dpa, rtr) / Elżbieta Stasik

dyvpkm8

Podziel się opinią

Share
dyvpkm8
dyvpkm8