Trwa ładowanie...
d2uykzf

Opteam zadebiutuje na GPW 11 października

...

Share
d2uykzf

08.10. Warszawa (PAP) - Spółka Opteam zadebiutuje na warszawskiej giełdzie 11 październia - poinformowała GPW w komunikacie.

Do obrotu wprowadzonych będzie 5 mln akcji serii A, 0,5 mln akcji serii B, 0,8 mln akcji serii C i 1 mln akcji serii D.

Zarząd Opteam na początku sierpnia w wyniku przeprowadzenia oferty publicznej przydzielił inwestorom 1 mln akcji serii D. Wpływy brutto z emisji wyniosły 5,44 mln zł. Zarząd spółki już wcześniej składał wniosek do GPW o dopuszczenie akcji do obrotu, ale 23 września wycofał go w związku z brakiem minimalnej kapitalizacji wymaganej regulaminem giełdy.

Grupa Opteam miała w pierwszym półroczu 2010 r. 0,38 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej przy przychodach na poziomie 20,3 mln zł.

d2uykzf

W 2009 roku Opteam wypracował 60,2 mln zł skonsolidowanych przychodów, 2,2 mln zł zysku operacyjnego oraz 1,4 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

Opteam, działający na rynku usług IT od 1988 r., specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu systemów opartych o technologie kart elektronicznych oraz oprogramowania dla terminali płatniczych. Firma zajmuje się również dostarczaniem i integracją zaawansowanych rozwiązań informatycznych w zakresie bezpieczeństwa danych, budową sieci teleinformatycznych oraz centrów przetwarzania danych, a także wdrażaniem fiskalnych systemów sprzedaży. (PAP)

pel/ ana/

d2uykzf

Podziel się opinią

Share
d2uykzf
d2uykzf