Trwa ładowanie...
d1g8zvd
09-01-2017 11:24

Oracle integruje dane w czasie rzeczywistym w Banku Zachodnim WBK

Warszawa, 09.01.2017 (ISBnews) - Oracle Polska zakończył projekt informatyczny platformy integracji danych z systemów bankowych w czasie rzeczywistym na potrzeby systemów CRM obsługujących kontakty z klientami Data Grid dla Banku Zachodniego WBK, podał koncern.

Share
d1g8zvd

"Głównym wykonawcą wdrożenia była firma Advatech, partner Oracle na poziomie Gold, wspierana przez Oracle Consulting Services (OCS) oraz Advanced Customer Services (ACS). System będzie dostarczał zawsze aktualny i kompletny zestaw danych biznesowych, do wykorzystania przez bankowe systemy operacyjne - początkowo aplikacje front-end w oddziałach, w placówkach partnerskich banku oraz bankową infolinię, potem również przez moduły bankowości internetowej i mobilnej" - czytamy w komunikacie.

"Zbudowany w Banku Zachodnim WBK system Data Grid to rozwiązanie niezwykle nowatorskie, oparte na najnowocześniejszych i innowacyjnych technologiach dostępnych obecnie na rynku. Warunkami powodzenia projektu była także doskonała współpraca ekspertów Oracle OCS i Oracle ACS z partnerem wdrożeniowym oraz zespołem specjalistów Banku Zachodniego WBK, a także elastyczna polityka licencyjna i kompleksowe podejście do zagadnienia, jakie zaprezentowaliśmy naszemu klientowi" - powiedziała Małgorzata Zielińska, odpowiedzialna za sprzedaż technologii Oracle do sektora usług finansowych, cytowana w komunikacie.

CIO Banku Zachodniego WBK Patryk Nowakowski wskazał, że bank zdecydował się na wdrożenie tak nowatorskiego projektu głównie dla zwiększenia jakości obsługi klientów.

"Wielokanałowość komunikacji z klientem oraz jej personalizacja to sprawdzone metody na osiągniecie celów biznesowych. System Data Grid doskonale integruje w czasie rzeczywistym dane przepływające pomiędzy kluczowymi systemami naszego banku, co umożliwia nam uzyskanie zawsze aktualnej informacji - zarówno na potrzeby operacyjne jak i analityczne" - powiedział Nowakowski, także cytowany w komunikacie.

d1g8zvd

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
Oracle to globalny koncern, który opracowuje sprzęt i oprogramowanie, które współpracują ze sobą w chmurze i w centrach przetwarzania danych przedsiębiorstw.

(ISBnews)

d1g8zvd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g8zvd
d1g8zvd