Trwa ładowanie...
d2oouxi

Orange Polska odwoła się od wyroku Sądu UE, podtrzymującego 127,6 mln euro kary

Warszawa, 04.02.2016 (ISBnews) - Orange Polska odwoła się od wyroku Sądu Unii Europejskiej, który podtrzymuje karę dla operatora w oryginalnej wysokości 127,6 mln euro, podała spółka.

Share
d2oouxi

"Spółka podjęła decyzję, że zaskarży do Trybunału Sprawiedliwości wyrok Sądu Unii Europejskiej [...]. Termin złożenia apelacji mija 26 lutego 2016. Spółka podtrzymuje opinię, że nie spodziewa się płatności kary nałożonej na Orange Polska przez Komisję Europejską w 2016 roku" - czytamy w komunikacie.
W połowie grudnia ub.r. Orange Polska podało, że rozważa odwołanie do Trybunału Sprawiedliwości na wyrok sądu Unii Europejskiej oddalający odwołanie operatora od decyzji Komisji Europejskiej i podtrzymujący karę w oryginalnej wysokości 127,6 mln euro.

Spółka podała wtedy, że karę nałożoną przez Komisję Europejską, a dotyczącą nieprawidłowości sprzed 2010 roku, od początku uważała za zbyt wysoką.

Orange Polska ma utworzoną rezerwę finansową na konieczność zapłacenia kary.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)

d2oouxi

Podziel się opinią

Share
d2oouxi
d2oouxi