Trwa ładowanie...
dtiqdao

Oscylacje bez znaczenia - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale skala ruchu była nieznaczna. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale skala ruchu była nieznaczna. Ponownie w pierwszych godzinach handlu kupujący próbowali wykreować odbicie, jednakże na niewiele wyższych poziomach pojawiała się podaż.
Share
Oscylacje bez znaczenia - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
dtiqdao

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale skala ruchu była nieznaczna. Ponownie w pierwszych godzinach handlu kupujący próbowali wykreować odbicie, jednakże na niewiele wyższych poziomach pojawiała się podaż.

W drugiej części sesji inicjatywę przejęli sprzedający, a zamknięcie nastąpiło w przypadku głównych indeksów na dziennym minimum. Teoretycznie sesję należałoby interpretować negatywnie, ale skala spadku raczej wskazuje, iż mamy do czynienia z końcową fazą spadku.

WIG-20 po otwarciu wyznaczył dzienne maksimum na 2420, a w kolejnych godzinach zniżkował by zamknąć się na dziennym dołku na 2402. Spadek potwierdza trend spadkowym, ale uważam, iż indeks znajduje się w końcowej fazie impulsu spadkowego zainicjowanego na ostatnim maksimum na 2476.
Obecnie trudno jest definitywnie stwierdzić, czy ruch ten inicjuje większą falę spadkową, czy też wieńczy korektę wcześniejszego wzrostu, ale w dalszym ciągu uważam, iż w perspektywie krótkoterminowej winna nastąpić zwyżka, która przynajmniej winna skorygować spadek z 2476 do 2402. Najbliższy opór znajduje się w zakresie 2420-2421, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 2436 lub też 2448. Ten ostatni pułap jest oporem wynikającym ze szczytu fali czwartej niższego rzędu i z tego względu winien być naturalnym poziomem docelowym, przy założeniu, iż zwyżka będzie jedynie korektą. Możliwe, iż spadek jest wieńczy korektę, ale do potwierdzenia takiego scenariusza konieczne jest przebicie maksimów na 2464 oraz 2476.
W przypadku pokonania tego ostatniego pułapu będę liczył na test zakresu 2511-2513. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2396, a w razie jego przełamania kupujący winni bronić 2379. Kluczowe znaczenie w krótkim terminie ma październikowy dołek na 2353, a jego przełamanie będzie ograniczało prawdopodobieństwo realizacji scenariuszy wzrostowych. W takim wariancie kolejne wsparcia widziałbym na 2320 i 2299.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

dtiqdao

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34057/141113_bp.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dtiqdao

Podziel się opinią

Share
dtiqdao
dtiqdao