Trwa ładowanie...

Ostatni długi majowy weekend z viaToll

Resort transportu zmieni absurdalne prawo. Turyści z przyczepami kempingowymi czy łodziami nie będą płacić e-myta - informuje "Puls Biznesu".

Share
Ostatni długi majowy weekend z viaTollŹródło: Thinkstockphotos
d4m2xdh

Turyści, którzy szykują wyjazd autem osobowym z przyczepą kempingową czy łodzią muszą pamiętać o konieczności rejestracji w systemie viaToll i zakupie urządzenia, które naliczy im opłatę za jazdę po polskich drogach. Ale to pierwsza i ostatnia majówka, podczas której tak podróżujący turyści muszą liczyć się z koniecznością zapłaty e-myta.

Do tej pory rząd traktował auta osobowe z przyczepami jak ciężarówki, ale resort transportu postanowił zmienić ten przepis. Urzędnicy obawiają się, że dalsze utrzymywanie opłat skłoni turystów do zaniechania wycieczek po Polsce i podróży do innego kraju, który absurdalnych opłat nie nakłada.

Przy okazji urzędnicy chcą wprowadzić nowy rodzaj kar dla przewoźników za przeładowanie ciężarówek. Do tej pory liczono je za przeładowanie na oś. Teraz resort postanowił wprowadzić kary (od 500 zł do 5 tys. zł) za przeładowanie pojazdu, obliczane w stosunku do masy wpisanej w dowodzie rejestracyjnym.

d4m2xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m2xdh