Trwa ładowanie...
ulga podatkowa

Ostatni moment na ulgę podatkową. Zyskasz nawet 1300 zł

Ostatnie dni na skorzystanie ulgi podatkowej w ramach Indywidualnego Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. To forma dodatkowego oszczędzania na emeryturę, którą wprowadzono od stycznia bieżącego roku.

Share
Ostatni moment na ulgę podatkową. Zyskasz nawet 1300 zł
Źródło: Thinkstockphotos
d30bbnc

Ci, którzy je założą jeszcze w grudniu i wpłacą na nie odpowiednie kwoty, mogą zyskać przy rozliczeniu podatkowym od 120 do nawet 1300 złotych.

Kwoty wpłacane na IKZE są zależne od osiąganych dochodów. Ich wielkość nie może jednak przekroczyć 4 procent podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie emerytalne za poprzedni rok - tłumaczy Zbigniew Majka, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu.

d30bbnc

Osoba, która otrzymywała w 2011 najniższe wynagrodzenie w wysokości 1386 złotych, może wpłacić na IKZE 665 złotych. Maksymalną kwotę, jaką można wpłacić na takie konto to 4030,80 groszy - dodaje Zbigniew Majka.

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego można na przykład otworzyć w wybranym funduszu inwestycyjnym. Taka możliwość dodatkowego oszczędzania powstała jako odpowiedź na obniżenie składki przekazywanej do otwartych funduszy emerytalnych. W zeszłym roku obniżono ją z 7,3 do 2,3 procent wynagrodzenia.

d30bbnc

Podziel się opinią

Share
d30bbnc
d30bbnc