Trwa ładowanie...
dz2w35p
oszustwa

Oszustwo na remont. Nowa metoda naciągania emerytów

Obiecują sprawne wykonanie remontu w mieszkaniu, podsuwają umowę do podpisu, pobierają zaliczkę i przepadają jak kamień w wodę. Oszuści znaleźli sobie nowy sposób na wyciągnięcie od starszych osób pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Policja przyznaje, że metoda "na remont" to jeden z nowych sposobów działania oszustów.
Policja przyznaje, że metoda "na remont" to jeden z nowych sposobów działania oszustów. (East News, Fot: DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER)
dz2w35p

Różnej maści naciągacze i oszuści doskonale wiedzą, że starsze osoby są często bardzo łatwym celem. Niektórzy wciskają im wątpliwej jakości produkty za duże pieniądze, a inni perfidnie okradają ich metodą "na wnuczka".

Jak pisze "Super Express", teraz oszuści zaczęli stosować metodę "na remont". Na czym polega?

Gazeta opisuje sytuację, jaka przydarzyła się emerytce z Katowic. W jej mieszkaniu pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy zobowiązali się do wykonania remontu łazienki.

dz2w35p

Wideo: uwaga na e-składki. Oszuści podszywają się pod ZUS

Miało być tanio i solidnie, dlatego starsza pani zdecydowała się zapłacić im 2 tys. zł zaliczki po podpisaniu odpowiedniej umowy. Jeden z oszustów nawet pojawił się po tygodniu z laptopem, na którym pokazał wizualizacje po remoncie, ale to był ostatni kontakt z tymi "fachowcami".

Gdy emerytka jeszcze raz wzięła do ręki umowę i tym razem ją dokładnie przeczytała, spostrzegła, że wbrew słownym zapewnieniom panów umowa nie dotyczy remontu, lecz wykonania planu inwestycji.

dz2w35p

W tej sytuacji dochodzenie sprawiedliwości może być mocno utrudnione, dlatego policja radzi dokładnie czytać umowy przed podpisaniem i korzystać tylko z zaufanych firm.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? *Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

dz2w35p

Podziel się opinią

Share
dz2w35p
dz2w35p