Trwa ładowanie...
d3on0nc

OT Logistics czeka na akceptację umowy nabycia udziałów w portach w Czarnogórze

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - OT Logistics zakończył negocjacje ze Skarbem Państwa w Czarnogórze mające na celu uzgodnienie warunków nabycia akcji spółek AD Montecargo oraz Luka Bar AD BAR i czeka na formalną akceptację umowy nabycia udziałów przez odpowiednie instytucje, wynika z komunikatu spółki.

Share
d3on0nc

"W przypadku finalizacji OT Logistics nabędzie: 51% udziałów w spółce AD Montecargo za cenę 2,5 mln euro zgodnie z pierwotną ofertą. Dodatkowo spółka zobowiązała się też do przeprowadzenia trzyletniego programu modernizacyjnego o łącznej wartości 3,45 mln euro (pierwotna oferta przewidywała dwuletni program inwestycyjny na poziomie 2,6 mln euro), jak również dodatkowych inwestycji w tabor kolejowy. 30% udziałów w Luka Bar AD BAR za cenę 8,25 mln euro (pierwotna oferta wynosiła 7,1 mln euro). Jednocześnie ustalono, że planowany program inwestycyjny w porcie będzie opiewał na kwotę 14 mln euro (pierwotna oferta przewidywała inwestycje na poziomie 17,1 mln euro). Zawarte w wyniku zakończonych negocjacji porozumienie przewiduje też przekazanie operacyjnego zarządzania portem na rzecz OT Logistics" - czytamy w komunikacie.

Nabycie udziałów w AD Montecargo i Luka Bar AD BAR wymaga formalnej akceptacji umowy nabycia udziałów przez odpowiednie instytucje Czarnogóry, w tym parlament, podano również.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2015 r. miała 752 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3on0nc

Podziel się opinią

Share
d3on0nc
d3on0nc