Trwa ładowanie...
d1w89pm
d1w89pm

OT Logistics oczekuje, że koszty inwestycji w Gdańsku będą niższe niż zakładane

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - OT Logistics spodziewa się, że koszty inwestycji w terminal agro w Porcie Gdańsk będą niższe niż zakładana pierwotnie kwota ok. 300 mln zł, poinformował prezes Zbigniew Nowik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1w89pm

"Rynek sprzyja jeśli chodzi o możliwości budowlane, to będzie dół zakładanych widełek, poniżej 300 mln zł. Są rozmowy z inwestorami branżowymi, firmami, które nie chcą się zajmować logistyką, a widzą potencjał nad Bałtykiem" - powiedział Nowik podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes Piotr Ambrozowicz wyjaśnił, że ostateczna "konstrukcja finansowa" inwestycji nie jest jeszcze określona i są różne możliwości.

"Partnerzy mogą kapitałowo wejść w projekt, mieć 'kawałek portu pod siebie'. Potencjalnych klientów mamy kilku. Nie wiemy jeszcze dokładnie jaka będzie konstrukcja, ale nie obawiamy się o finansowanie projektu" - powiedział Ambrozowicz.

d1w89pm

"W połowie roku, czy też w II połowie chcemy ruszyć z inwestycją, do tego czasu dopniemy konstrukcję finansową" - dodał.

Przedstawiciele spółki poinformowali także, że do końca br. zapadną decyzje o kształcie programu inwestycyjnego w porcie Luka Rijeka, w którym OT Logistics ma udziały.

"Do końca tego roku będą decyzje o modyfikacjach programu inwestycyjnego w porcie Luka Rijeka. Dołożyliśmy do niego nasze propozycje i zespół nad nimi pracuje. Pierwotny program zawiera kwestie konteneryzacji i rozbudowy magazynów, a my przekonujemy do rozwoju portu masowego i terminala zbożowego. Myślimy też o rozwoju istniejących linii ro-ro" - wyjaśnił Nowik.

W Gdańsku OT Logistics zamierza zbudować terminal wyspecjalizowany w przeładunkach ładunków agro. Spółka oczekuje, że w pierwszym etapie realizacji inwestycji w latach 2016-2018 terminal osiągnie zdolność przeładunkową na poziomie 2,7 mln ton rocznie, a w wyniku realizacji drugiego etapu w latach 2018?2020 zdolność ta zostanie podwojona.

d1w89pm

W lipcu br. OT Logistics kupiło - w ramach oferty publicznej - 2,81 mln akcji nowej emisji spółki Luka Rijeka d.d. - operatora największego portu w Chorwacji - za 112,21 mln HRK, tj. ok. 61,23 mln zł. Akcje te będą stanowiły 20,81% udziału w kapitale chorwackiej spółki po jego podwyższeniu.

W ocenie spółki, nabycie akcji Luka Rijeka jest kolejnym krokiem w rozwoju grupy OT Logistics i budowie międzynarodowej grupy transportowo-logistycznej swoim zasięgiem obejmującej główne korytarze transportowe (m.in. korytarz Bałtyk-Adriatyk).

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Ma dominującą pozycję w transporcie wodnym śródlądowym w Polsce (ponad 80% rynku) i na terenie środkowo-wschodnich Niemiec (ponad 40% rynku). Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2014 r. do grupy dołączyły C.Hartwig Gdynia i jej spółki zależne oraz Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia.

(ISBnews)

d1w89pm

Podziel się opinią

Share
d1w89pm
d1w89pm