Trwa ładowanie...
pieniądze
12-04-2010 16:00

Otrzymasz pieniądze za bilet na odwołaną imprezę

W związku z żałobą narodową w Polsce odwołano wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów osoby, które kupiły na nie bilety, nie powinny mieć problemu z odzyskaniem pieniędzy.

Otrzymasz pieniądze za bilet na odwołaną imprezęŹródło: Jupiterimages
d3fne9i
d3fne9i

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa UOKiK Małgorzata Cieloch, zwrot pieniędzy za zakupione bilety najczęściej przewiduje regulamin konkretnej imprezy. - W przypadku problemów z organizatorem konsumentowi przysługuje możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem na drodze cywilnoprawnej - zaznaczyła.

Powołała się przy tym na art. 495 Kodeksu Cywilnego, na podstawie którego w takich sytuacjach organizatorzy muszą zwrócić pieniądze "według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu."

Z powodu żałoby narodowej zamknięte są m.in. wszystkie kina sieci Cinema City, Multikino i Silver Screen, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, teatry odwołały przedstawienia, a Filharmonia Narodowa wszystkie koncerty do końca tygodnia. Zgodnie z informacjami przedstawicieli Filharmonii, bilety na odwołane koncerty można zwrócić i otrzymać zwrot pieniędzy.

d3fne9i

W całym kraju odwołano do piątku, 16 kwietnia, niemal wszystkie imprezy sportowe. Turniej Final Four Euroligi siatkarzy z udziałem czterech zespołów miał się odbyć w sobotę i niedzielę w Łodzi. Bilety kosztowały od 50 do 180 zł. Sprzedano po 11 tys. na każdy dzień, w tym po 1 tys. kibicom zagranicznym. Klub PGE Skra Bełchatów, organizator turnieju, poinformował, że bilety zachowują ważność. Będzie istniała także możliwość zwrotu pieniędzy, ale dopiero po decyzji o wyznaczeniu nowego terminu turnieju, co ma nastąpić w najbliższych dniach.

Żałobę narodową ogłoszono po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i 94 innych osób, które zginęły w sobotniej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Żałoba potrwa do piątku.

d3fne9i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fne9i