Trwa ładowanie...
d35oun6
d35oun6

P. Duda: chcemy negocjować z premier Kopacz kwestie pracownicze (krótka)

Emerytury pomostowe, umowy śmieciowe, patologia w agencjach pracy tymczasowej i elastyczny czas pracy - to tematy, o których związkowcy chcą rozmawiać z premier Ewą Kopacz - poinformował we wtorek szef Solidarności Piotr Duda. Związkowcy chcą rozpocząć rozmowy w styczniu.
Share
d35oun6

"Po dzisiejszym spotkaniu postanowiliśmy wspólnie, jako krajowe sztaby protestacyjne, zwrócić się do pani premier o natychmiastowe rozpoczęcie negocjacji w obszarach postulatów, które przedstawiliśmy półtora rok temu, na 200-tys. demonstracji we wrześniu 2013 roku" - powiedział Duda na konferencji po spotkaniu liderów i delegacji trzech central związkowych: NSZZ "Solidarność", Forum ZZ i OPZZ.

Jak dodał, postulaty dotyczą m.in. wieku emerytalnego, emerytur pomostowych, umów śmieciowych, patologii w agencjach pracy tymczasowej i elastycznego czasu pracy. Zaznaczył, że chce, aby w tych tematach rozpoczęły się negocjacje z rządem. "Dlatego zwracamy się do pani premier o natychmiastowe rozpoczęcie negocjacji" - dodał.

Zaznaczył, że w tej sprawie zostanie wysłane pismo do Kopacz. Związkowcy oczekują w nim rozpoczęcia negocjacji przed 31 stycznia.

d35oun6

Podziel się opinią

Share
d35oun6
d35oun6