Trwa ładowanie...
lotnisko okęcie
11-04-2015 14:15

Padł rekord na warszawskim lotnisku Chopina

Mimo rosnącej konkurencji ze strony portów regionalnych coraz więcej osób zaczyna lub kończy swoją podróż w Warszawie.

Padł rekord na warszawskim lotnisku ChopinaŹródło: WP.PL, fot: Wistula/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons
d48ng6l
d48ng6l

Ponad 800 tys. pasażerów odprawiono w marcu br. na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. To o 10,5 proc. więcej niż przed rokiem. Dodał, że do tej pory w marcu port nie obsłużył jeszcze takiej liczby podróżnych.

- Po raz szósty z rzędu - od października ub.r. - Lotnisko Chopina notuje miesięczny rekord w liczbie obsłużonych pasażerów. W marcu po raz pierwszy w historii port obsłużył ponad 800 tys. osób - powiedział Przybylski. Dodał, że nigdy wcześniej w marcu w Warszawie nie został przekroczony poziom 800 tys. pasażerów.

Jak poinformował, rekordowy jest także łączny wynik I kwartału 2015 roku, w ciągu którego warszawski port obsłużył 2,1 mln pasażerów (wzrost 8,7 proc. w porównaniu z I kwartałem ub.r.), z czego 1,9 mln w ruchu międzynarodowym (wzrost o 11,2 proc.) oraz 246,2 tys. w ruchu krajowym (spadek o 7,1 proc.).

Jak podkreślił rzecznik, dane te pokazują, że mimo rosnącej konkurencji ze strony portów regionalnych coraz więcej osób zaczyna lub kończy swoją podróż na Lotnisku Chopina. - To właśnie dla nich już niedługo otwieramy nową część terminala, dzięki czemu odprawa będzie jeszcze szybsza i bardziej komfortowa - zaznaczył Przybylski.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. W ubiegłym roku port obsłużył ponad 10,5 mln pasażerów.

d48ng6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48ng6l