Trwa ładowanie...

Padł rekord zakażeń. Wiceminister zdrowia ujawnił drastyczne dane

W Polsce minionej doby potwierdzono 36 665 zakażeń koronawirusem, 248 zgonów i 1390 przypadków omikronu – poinformował w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


"36 665 to bardzo wysoki wynik w porównaniu do ubiegłego tygodnia, to także jest dość duży skok, bo o 128 procent" - powiedział wiceminister zdrowia waldemar Kraska "36 665 to bardzo wysoki wynik w porównaniu do ubiegłego tygodnia, to także jest dość duży skok, bo o 128 procent" - powiedział wiceminister zdrowia waldemar Kraska Źródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
d36zvfp
d36zvfp

- 36 665 to bardzo wysoki wynik w porównaniu do ubiegłego tygodnia, to także jest dość duży skok, bo o 128 procent – powiedział Kraska w Radiu Plus.

Omikron rozpycha się w Polsce

Jak dodał, z prognoz MZ wynika, że następne dni "także będą z bardzo wysokimi wynikami". - To oczywiście bardzo nas niepokoi, bo będzie się to przekładało na liczbę hospitalizowanych osób – podkreślił.

- Na tę chwilę obserwujemy jeszcze jednak spadek zajętych łóżek – dziś to ponad 13,5 tys. łóżek zajętych przez pacjentów z covidem – zauważył, dodając, że następne dni to będzie odwrócenie trendu.

Piata fala pandemii z rekordowymi liczbami zakażeń? "Koniec stycznia pokaże, co nas czeka"

Poinformował, że potwierdzono 1390 przypadków omikronu.

d36zvfp

- Ok. 30 proc. w naszym kraju to już ten wariant (...). W ciągu najbliższych kilkunastu dni ten wariant całkowicie wyprze wariant delta – powiedział Kraska.

Kraska poinformował również o śmierci 248 osób z COVID-19.

Piąta fala dopiero się rozpędza

- Z taką dynamiką nie mieliśmy do tej pory do czynienia - przyznał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Obecny wynik to już ponad 30 tys. zakażeń w dobę. Jeżeli trendy by się utrzymały, to w przyszłym tygodniu będziemy mieli już powyżej 50 tys. zakażeń - to sytuacja stwarzająca ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Rząd wprowadza pracę zdalną w administracji publicznej.

- Zdecydowaliśmy o obowiązku pracy zdalnej w administracji publicznej. W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek tego typu nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy - ogłosił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. - Apeluję do wszystkich pracodawców, żeby praca zdalna stała się w miarę możliwości standardem - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36zvfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36zvfp